PARTNER PORTALU
  • BGK

Resortowa debata o hałasie i ekranach

  • AW    19 listopada 2012 - 17:12

Ekrany akustyczne stały się plagą polskich miast i dróg - twierdzi minister środowiska i zapowiada debatę o sposobach rozwiązanie problemu nadmiernego hałasu w polskich miastach.
11 grudnia odbędzie się zapowiadana przez ministerstwo środowiska debata na temat skutecznej ochrony przed hałasem. Przedstawione zostaną stanowiska stron zainteresowanych rozwiązaniem tego problemu, m.in. innych resortów, inwestorów i ekspertów, a w wyniku dyskusji także propozycje rozwiązań.

Plan ochrony przed hałasem i ekranami akustycznymi to kontynuacja działań Ministerstwa Środowiska, rozpoczętych przez wprowadzenie nowego rozporządzenia Ministra Środowiska zmieniającego dopuszczalne poziomy hałasu.

Czytaj też: Ekranów akustycznych będzie mniej

- Skala problemu – z jednej strony nadmiernego hałasu, a z drugiej – stosowanych często w nadmiarze ekranów akustycznych – jest bardzo duża i złożona Do ministerstwa docierają liczne sygnały w sprawie ekranów akustycznych. Z jednej strony mamy mieszkańców, którzy nie chcą być zamknięci za ekranami akustycznymi. Z drugiej strony tych, którym dzięki ekranom komfort życia się poprawił. Do tego dochodzą głosy inwestorów czy zarządów województw. W trakcie debaty pokażemy złożoność problemu, ale też konkretne propozycje Ministerstwa Środowiska zmierzające do jego rozwiązania. Mam nadzieję, że debata ma także szanse przyspieszyć opracowanie rozwiązań innych podmiotów i instytucji, których kompetencje składają się na rozwiązanie problemu hałasu w Polsce – mówi Beata Jaczewska, wiceminister środowiska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.