PARTNER PORTALU
 • BGK

Rewolucja śmieciowa wyjdzie nam na dobre

 • Katarzyna Nylec    18 kwietnia 2012 - 11:31
Rewolucja śmieciowa wyjdzie nam na dobre

Ponad 70 procent naszych czytelników, którzy wzięli udział w sondzie uważa, że ustawa śmieciowa przyniesie nam korzyści. Tylko co czwarty internauta podchodzi do śmieciowej rewolucji z dystansem.
Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wywołuje sporo kontrowersji. Monopolizacja rynku, korupcja, wyeliminowanie dowolności przetargu - takie m.in. konsekwencje nowego prawa widzi UOKiK. Zaś np. według posła Eugeniusza Czykwina ustawa śmieciowa ma lukę prawną. Jest nią brak regulacji trybu rozwiązania umowy cywilnoprawnej na świadczenie usług odbioru odpadów komunalnych zawartych pomiędzy właścicielem nieruchomości a przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne.

Czytaj również: Luka prawna w ustawie śmieciowej oraz o tym jak od UOKiK oberwało się śmieciowej ustawie. 

W tej sprawie o głos poprosiliśmy też czytelników Portalusamorządowego.pl

Na pytanie: czy śmieciowa rewolucja wyjdzie nam na dobre, najwięcej osób uznało, że z ekologicznego punktu widzenia - owszem, ale przy zastrzeżeniu, że wywóz śmieci będzie nas drożej kosztował. Tak odpowiedziało 38,70 proc. ankietowanych.

Więcej: Co czwarta gmina nie wie jak poradzi sobie z nową ustawą śmieciową

Optymistycznie i bez zastrzeżeń do kwestii zmian w ustawie śmieciowej podchodzi 37,54 proc. internautów. Taka liczba nie ma żadnych zastrzeżeń w stosunku do nowej ustawy śmieciowej i uznaje, że rewolucja wyjdzie nam tylko na dobre.

Jednoznacznie sceptycznie do zmian nastawionych jest 13,62 proc. respondentów.

Obawy dotyczą szczególnie sektora prywatnego, ponieważ co dziesiąta osoba biorąca udział w naszej ankiecie uważa, że ustawa sprawi, że ucierpią prywatne firmy i pojawią się nowi bezrobotni (taką odpowiedź zaznaczyło 10,14 proc. ankietowanych).

Czytaj też: Ustawa śmieciowa zagraża składowiskom odpadów

W sondzie oddano 691 głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-04-19 23:28:41

  Poseł Eugeniusz Czykwin - winien wiedzieć iż ustawa z urzędu daje władztwo nad odpadami samorządom - problem umów cywilnoprawnych jest rozwiązany. Problem jest w czym innym, samorządy nie maja praktyków jaki budować regionalne segregatornie odpadów i jaka zastosować technologię by nie składować o...dpadów. A jest taka technologia - zapytany odpowiem  rozwiń
 • BAMBINO, 2012-04-18 21:26:46

  rewolucje zawsze przynosza jakieś zmiany. miejmy nadzieję, że tym razem wyjdzie nam to rzeczywiście na dobre
 • TERESA, 2012-04-18 17:10:29

  Może wyjść na dobre.Nie wykluczone!