PARTNER PORTALU
  • BGK

Robiąc zakupy pomóż bezdomnym zwierzakom

  • PAP    4 października 2012 - 18:29
Robiąc zakupy pomóż bezdomnym zwierzakom

Od piątku do niedzieli w wybranych hipermarketach w całej Polsce będzie zbierana karma i koce dla schronisk dla zwierząt - informują organizatorzy akcji. Z kolei aukcja na rzecz schroniska w Korabiewicach odbędzie się w piątek w Warszawie - podała fundacja Viva!
"Schroniska potrzebują wsparcia, zwłaszcza teraz, przed okresem zimowym. Dzięki naszej pomocy będą mogły przetrwać ten trudny okres" - powiedziała prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" Ewa Gebert. Czworonogom najbardziej potrzebne jest jedzenie np. suche karmy, puszki, kasze, ryż, makarony a także koce i materace, które skutecznie chronią zwierzęta przed mrozem.

W zbiórkę współorganizowaną przez OTOZ "Animals" włączą się wolontariusze i pracownicy schronisk. Akcja swym zasięgiem obejmie 91 hipermarketów Tesco w całej Polsce, w tym dziewięć z Mazowsza.

Z kolei w piątek w Warszawie fundacja Viva! organizuje charytatywną aukcję na rzecz schroniska w Korabiewicach (Mazowieckie). Podczas spotkania będzie można wylicytować m.in. olimpijską piłkę z autografem Ronaldo, płytę z autografem Paula McCartneya i olimpijską koszulkę Mateusza Kusznierewicza.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wykupienie terenu, na którym znajduje się schronisko, oraz na jego utrzymanie i odbudowę. Jak informuje Fundacja Viva! koszty utrzymania schroniska wynoszą ok. 50 tys. zł miesięcznie.

Na początku ub. roku w mediach było głośno o tym, że zwierzęta w schronisku w Korabiewicach nie miały odpowiedniej opieki weterynaryjnej, nie były odpowiednio karmione, przebywały stłoczone na małej powierzchni, niektóre zagryzały się nawzajem. Konsekwencją było wykreślenie placówki z listy powiatowego lekarza weterynarii w Żyrardowie, a założycielka przytuliska, znana opiekunka zwierząt Magdalena Sz., otrzymała prokuratorski zakaz sprawowania opieki nad zwierzętami.

Czytaj też: NIK: Gminy nie dbają o schroniska dla bezdomnych zwierząt

Najpierw placówką zajął się nowy kierownik, a od końca lutego tego roku zarządza nią Fundacja Viva!. W schronisku przebywa ok. 400 zwierząt, oprócz psów jest to 20 koni, 10 kotów i 4 niedźwiedzie: Wania, Misza, Borys i Balbina, które trafiły do schroniska z cyrku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.