PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośliny odświeżą powietrze w przedszkolach? Kraków ma nowy pomysł

  • aw    20 grudnia 2017 - 13:52
Rośliny odświeżą powietrze w przedszkolach? Kraków ma nowy pomysł
Rośliny doniczkowe zostały przekazane przedszkolakom na ul. Mlaskotów (fot.:twitter.com/krakow_pl)

Zielistki, rośliny pochwytne, trafią do przedszkoli, by filtrować powietrze. To kolejny pomysł władz Krakowa na poprawę sytuacji w mieście spowitym smogiem.
W środę (20 grudnia) zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król przekazała rośliny doniczkowe przedszkolakom na ul. Mlaskotów.

Ale na tym nie koniec. Kilka tysięcy roślin zostanie dostarczonych do ponad 700 oddziałów w samorządowych przedszkolach - zapowiada krakowski magistrat.

Przypomnijmy, że władze Krakowa przymierzają się do zakupu oczyszczaczy powietrza placówek oświatowych.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał w październiku w mediach społecznościowych, że ma świadomość, iż rodzice dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli z niecierpliwością czekają na zakup przez miasto oczyszczaczy powietrza do tych instytucji.

Wcześniej władze miasta chcą mieć jednak ekspertyzę dotyczącą skuteczności i bezpieczeństwa tych urządzeń. Do testów zostaje wykorzystane przedszkole, które ma już oczyszczacz.

Na ekspertyzy nie czekała Warszawa. Stolica jest miastem, gdzie we wszystkich przedszkolach zostaną zamontowane oczyszczacze powietrza. Od kilku lat w stołecznych 60 żłobkach i 12 miniżłobkach takie urządzenia z powodzeniem oczyszczają powietrze od pyłów i szkodliwych substancji, ale także kurzu, alergenów i bakterii.

Podobne działania podjęte zostały również m.in. w Rzeszowie. Rzecznik praw dziecka Marek Michalak zauważa jednak, że smog, będąc szczególnie niebezpieczny dla dzieci, wymaga systemowych działań zaradczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.