PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem zamiast autem - Kraków popiera

  • AW    20 września 2012 - 10:01
Rowerem zamiast autem - Kraków popiera

Rowerem do pracy, do szkoły, a może na zakupy? Drugi etap kampanii w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się na promowaniu mobilności z wykorzystaniem jednośladów.
Jak przypomina krakowski magistrat, trwają obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Czwartek, 20 września, poświecony będzie promowaniu poruszania się rowerem na zakupy.

W ramach wielu przedsięwzięć zaplanowanych na ten dzień na Małym Rynku jest prezentacja miejskich wypożyczalni rowerów RoweRes. Do akcji aktywnie włączyła się też IKEA Kraków. Tego dnia pod sklepem IKEI wszyscy będą mogli skorzystać z między innymi bezpłatnego serwisu rowerowego.

Piątek, 21 września upłynie pod hasłem „Podróżuj rowerem". O 10.00 wyruszy rajd wokół Łąk Nowohuckich. Tego dnia odbędzie się też tradycyjna przejażdżka na rowerach z udziałem władz Krakowa. Wyjazd punktualnie o 12.00. Trasa poprowadzona będzie po centrum Krakowa. Ze strony Miasta w przedsięwzięciu udział weźmie między innymi Wiesław Starowicz, doradca prezydenta ds. gospodarki miejskiej.

W tym roku trasę przejazdu poprowadzono następującymi ulicami: Plac Wszystkich Świętych - Stolarska - Mały Rynek - Mikołajska - Rynek Główny (A-B) - Szewska - Krupnicza - Dolnych Młynów - Rajska - Karmelicka - Podwale - św. Anny - Bracka - Plac Wszystkich Świętych.

Wyjazd spod magistratu zaplanowano na godzinę 12.00.

Jak co roku tygodniową kampanię na rzecz zrównoważonego transportu zakończy Europejski Dzień bez Samochodu. W sobotę, 22 września, w ramach promowania transportu miejskiego będzie można jeździć autobusem i tramwajem za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny wraz z osobami jej towarzyszącymi - maksymalnie w ilości zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Tego dnia (22 września) w godzinach od 9.00 do 18.00 z ruchu wyłączona będzie ulica Krupnicza. Natomiast po godzinie 18.00 na odcinku tej ulicy od teatru Bagatela do skrzyżowania z Loretańską zmieni się docelowa organizacja ruchu. Początkowy fragment ulicy Krupniczej stanie się bardziej przyjazny dla pieszych i rowerzystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.