PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerowa choinka w Warszawie

  • GK/um.warszawa.pl    29 listopada 2011 - 11:18
Rowerowa choinka w Warszawie

Jutro na dziedzińcu ratusza zaświeci prawdziwa ekologiczna choinka ze światłem zasilanym przez system rowerowy.
Choinka w doniczce będzie ozdobiona ekologicznymi, naturalnymi ozdobami przygotowanymi przez uczniów oraz energooszczędnym oświetleniem LED. Dzięki systemowi rowerowemu, przetwornicy oraz akumulatora uczestnicy konferencji pedałując na rowerze rozświetlą choinkę.

Dyrektor stołecznego Biura Infrastruktury Leszek Drogosz zaznacza: „Akcję choinkową zaczynamy jeszcze sporo przed świętami, kiedy większość z nas zaczyna dopiero myśleć o prezentach. Chcemy zachęcić do mniej konsumpcyjnego podejścia do tych wyjątkowych dni w roku. To również symboliczne zobrazowanie tego ile możemy zdziałać własną energią”.

Wydarzenie, inauguruje kampanię „Zadbaj o klimat” Fundacji Arka i odbędzie się w środę, 30 listopada o godz.12.30. Cel – o 20 proc. dwutlenku mniej do 2020 roku.

Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta) przyjęła we wrześniu tego roku Plan działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku tzw. Action Plan, który zakłada redukcję CO2 o 20 proc. do 2020 roku. Niebawem wystartują działania zachęcające warszawiaków i przedsiębiorców do zaangażowania się w realizację tego wspólnego celu. Cały plan znaleźć można na stronie: www.infrastuktura.um.warszawa.pl
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • P.R.L., 2011-11-29 16:53:22

    Świetny pomysł. Szkoda że tak późno wprowadzony w życie. Ja bym jeszcze przebudował wszystkie siłownie tak, aby dobrowolni galernicy nie tyrali na próżno, a dopompowywali trochę do słabnącej sieci energetycznej.
  • stołeczny konsument, 2011-11-29 14:24:45

    Niech Pan Dyrektor Drogosz sam wspólnie z rodziną podejdzie mniej konsumpcyjnie do tych wyjątkowych dni w roku.