Rowery za darmo w trzech miastach

Bezpłatnie i ekologicznie – w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu operator systemów wypożyczalni rowerów miejskich Nextbike Polska znosi na dobę opłaty.
Rowery za darmo w trzech miastach

Darmowe przejazdy to kolejna próba przekonania mieszkańców, że warto zamienić samochód na rower, bo dziś tzw. dwa kółka są zdrowe, praktyczne i wygodne.

Czytaj też Rowerem zamiast autem - Kraków popiera

Z bezpłatnych przejazdów rowerami mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, którzy wypożyczali już jednoślady w systemie, jak i ci, którzy dopiero się w nim zarejestrują. Pierwszej rejestracji można dokonać na stronie www.nextbike.pl lub za pomocą karty kredytowej w terminalu przy wybranej stacji. Dzięki funkcjonowaniu systemów w ramach usług tego samego operatora, wypożyczalnie zwolnione z opłat - Wrocławski Rower Miejski, Opole Bike i Poznański Rower Miejski - są ze sobą kompatybilne. To oznacza, że ich użytkownicy 22 września mogą korzystać z darmowych przejazdów w każdym z tych miast, niezależnie od systemu, w którym dokonali rejestracji.

 Operator apeluje, by tego dnia wypożyczać rower na tyle czasu, na ile rzeczywiście jest potrzebny. Z darmowych przyjazdów mają bowiem skorzystać nie tylko fani dwóch kółek, ale i ci, którzy nie mieli jeszcze okazji przekonać się, jak działa system i jak rower sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Dotychczas przekonało się o tym już prawie 100 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery już ponad pół miliona razy, przejeżdżając na nich wspólnie milion kilometrów.

 Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia będzie 200 rowerów, które można wypożyczać w 31 stacjach usytułowanych na terenie całego miasta. Poznaniacy mogą skorzystać z 80 jednośladów i 7 miejskich stacji, a Opolanie z 110 rowerów i 10 stacji.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE