PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowery za darmo w trzech miastach

  • MAX    20 września 2012 - 12:33
Rowery za darmo w trzech miastach

Bezpłatnie i ekologicznie – w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu operator systemów wypożyczalni rowerów miejskich Nextbike Polska znosi na dobę opłaty.
Darmowe przejazdy to kolejna próba przekonania mieszkańców, że warto zamienić samochód na rower, bo dziś tzw. dwa kółka są zdrowe, praktyczne i wygodne.

Czytaj też Rowerem zamiast autem - Kraków popiera

Z bezpłatnych przejazdów rowerami mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, którzy wypożyczali już jednoślady w systemie, jak i ci, którzy dopiero się w nim zarejestrują. Pierwszej rejestracji można dokonać na stronie www.nextbike.pl lub za pomocą karty kredytowej w terminalu przy wybranej stacji. Dzięki funkcjonowaniu systemów w ramach usług tego samego operatora, wypożyczalnie zwolnione z opłat - Wrocławski Rower Miejski, Opole Bike i Poznański Rower Miejski - są ze sobą kompatybilne. To oznacza, że ich użytkownicy 22 września mogą korzystać z darmowych przejazdów w każdym z tych miast, niezależnie od systemu, w którym dokonali rejestracji.

 Operator apeluje, by tego dnia wypożyczać rower na tyle czasu, na ile rzeczywiście jest potrzebny. Z darmowych przyjazdów mają bowiem skorzystać nie tylko fani dwóch kółek, ale i ci, którzy nie mieli jeszcze okazji przekonać się, jak działa system i jak rower sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Dotychczas przekonało się o tym już prawie 100 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery już ponad pół miliona razy, przejeżdżając na nich wspólnie milion kilometrów.

 Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia będzie 200 rowerów, które można wypożyczać w 31 stacjach usytułowanych na terenie całego miasta. Poznaniacy mogą skorzystać z 80 jednośladów i 7 miejskich stacji, a Opolanie z 110 rowerów i 10 stacji.   

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.