PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozdawali sadzonki drzew w Sanoku

  • PAP    8 maja 2013 - 17:42
Rozdawali sadzonki drzew w Sanoku

Ponad 40 tys. drzewek rozdano w środę mieszkańcom Sanoka (Podkarpackie). Dwuletnie sadzonki mógł otrzymać każdy, kto chciał je zasadzić na swojej posesji - poinformowała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek.
Była to 16. edycja akcji. "Sadzonki drzew pochodzą od leśników z nadleśnictw: Baligród, Brzozów, Komańcza, Lesko i Ustrzyki Dolne. Sanoczanom rozdano sadzonki m.in. jodły, świerka, buka i dębu" - powiedziała Frączek. Dodała, że część drzewek trafiła również do przedszkoli, szkół, firm i instytucji. "Drzewko otrzymał każdy, kto chciał je później zasadzić na własnej posesji" - podkreśliła.

Celem akcji "Drzewko dla sanoczan" jest powiększenie w mieście obszaru tzw. zieleni wysokiej, czyli drzew i krzewów. "Po kilku latach efekty są już widoczne, szczególnie widać to wokół instytucji i firm" - powiedziała rzeczniczka.Przedsięwzięcie ma także cele edukacyjne.

W poprzednich latach sadzonki można było otrzymać po oddaniu surowców wtórnych. Z kolei w przedszkolach i szkołach dzieci po zasadzeniu drzewka opiekują się nim. Organizatorami przedsięwzięcia są miejscowa Liga Ochrony Przyrody i władze miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.