PARTNER PORTALU
  • BGK

Rywalizacja o tytuł "Przyjaźni środowisku"

  • PAP    9 grudnia 2010 - 18:58
Rywalizacja o tytuł "Przyjaźni środowisku"

Przedszkola, gimnazja, szkoły i szkoły wyższe oraz organizacje ekologiczne rywalizują w Narodowym Konkursie Ekologicznym w kategorii Promotor Ekologii o tytuł "Przyjaźni środowisku".
W czwartek podczas posiedzenia senackiej komisji środowiska wręczono 22 nominacje, pozwalające w kategorii Promotor Ekologii przejść do drugiego etapu konkursu. W tym roku tylko w tej kategorii konkursu, rozgrywanej pod patronatem prezydenta RP, są dwa etapy - wstępnego zgłoszenia i selekcji. W kategoriach konkursu - Przyjazne środowisku gmina, powiat i firma oraz Technologia Godna Polecenia - z powodu tegorocznej powodzi zrezygnowano z etapu wstępnego i wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przed nadaniem tytułów.

Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Konkurs daje możliwość zapoznania się ze stanem środowiska w regionach i jakością działań służących poprawie stanu środowiska, podejmowanych przez m.in. samorządy, firmy i młodzież szkolną.

Wśród nominowanych w czwartek znalazły się Europejskie Przedszkole Ekologiczne Baby City w Warszawie, Przedszkole Miejskie nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Toruniu, Przedszkole Publiczne w Tarnowcu, Gminne Publiczne Przedszkole im. Marii Kownackiej w Miedźnej, Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej-Meysztowicz w Żdżarach, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim i Szkoła Podstawowa w Jóźwinie.

Nominacje otrzymały też Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Rudzie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach, Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim.

W grupie nominowanych znalazły się ponadto Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego, Stowarzyszenie Ekologiczno Kulturalne Klub Gaja, Związek Stowarzyszeń "Śląski Ogród Botaniczny", Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa wsiemia Krośnie, Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej i Urząd Gminy Dopiewo.

Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone w lutym. W konkursie mogą startować też samorządy, firmy i instytucje, które w poprzednich latach uzyskały tytuł i nadal spełniają kryteria uzyskania nagrody.

Poszczególnym kategoriom konkursu patronują - obok prezydenta RP - minister edukacji, minister spraw wewnętrznych i Inspekcja Ochrony Środowiska. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Europa Nasz Dom z Tarnowa.

Czytaj też:

10 gmin przyszłości 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.