PARTNER PORTALU
 • BGK

Rząd chce wprowadzić program antysmogowy

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    27 września 2013 - 07:05
Rząd chce wprowadzić program antysmogowy

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy.
Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza - informuje „Gazeta Wyborcza".

W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

„Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" - relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Janik, 2013-09-28 07:47:05

  Jeden wielki kit. Dopłaty do likwidacji pieców? A później płać jak za zboże. To globalne ocieplenie to jeden wielki fałsz. Indywidualne gospodarstwa domowe tak zanieczyszczają powietrze? Jeden wielki przekręt. Ktoś na tym zrobi ogromne pieniądze!
 • ryszard, 2013-09-27 15:59:30

  Rząd jeżeli myśli poważnie o tym o czym mówi to przede wszystkim musi obniżyć ceny gazu i prądu o 50% , bo te nośniki są teraz tak drogie , że obywatele pracowaliby tylko na opłacy , a życie zęby w ścianę .
 • Hubert Prałat, 2013-09-27 11:06:19

  Świetny pomysł, szczególnie w kontekście ograniczenia wsparcia i prawnego utrudnienia inwestowania i realizowania przedsięwzięć z obszaru odnawialnych źródeł energii (co 2 lata, co 2 km i max do 2 MW), no za wyjątkiem biogazowni ale te dotyczą tylko gospodarstw wielkoprodukcyjnych lub ich zespołów. ... Oczekuję nowych pomysłów.  rozwiń