PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd inwestuje w e-auta. Jest umowa na 40 mln zł

  • aw/pap    2 maja 2017 - 07:33
Rząd inwestuje w e-auta. Jest umowa na 40 mln zł
Wspólny projekt Cegielskiego i Ursusa będzie się wpisywać w program upowszechniania samochodów elektrycznych oraz rozwijania elektrycznego transportu i całego przemysłu związanego z elektromobilnością (Fot. Shutterstock)

Polski Fundusz Rozwoju wesprze produkcję elektrycznych silników do aut. Ruszają też konsultacje projektu ustawy o elektromobilności.
Jak pisze "Rzeczpospolita", Polski Fundusz Rozwoju (PER) podpisał w piątek (28 kwietnia)  umowę z poznańskimi zakładami Cegielskiego, w których unowocześnienie zainwestuje 40 mln zł. Dzięki temu mają tam powstać m.in. napęd do aut zasilanych prądem.

Jednym z odbiorców będzie Ursus: ta znana z produkcji ciągników firma ogłosiła plany współpracy z Cegielskim na wystawie Hannover Messe w końcu kwietnia, gdzie pokazała także prototyp zeroemisyjnego samochodu dostawczego - czytamy w artykule.

Wspólny projekt Cegielskiego i Ursusa będzie się wpisywać w program upowszechniania samochodów elektrycznych oraz rozwijania elektrycznego transportu i całego przemysłu związanego z elektromobilnością. - To realna szansa na rozwój i wzrost innowacyjności polskiej gospodarki - twierdzi Michał Kurtyka, wiceminister energii. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.