PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd przedstawi plan rozwoju elektromobilności

  • pt    6 czerwca 2016 - 21:46
Rząd przedstawi plan rozwoju elektromobilności
Rząd pracuje nad strategią dla pojazdów elektrycznych (fot.pixabay.com)

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Centrum Elektromobilności oraz prezentacja rządowych koncepcji dotyczących rozwoju rynku pojazdów na prąd w Polsce - to główne punkty zaplanowanej na wtorek 7 czerwca konferencji na Politechnice Warszawskiej.
„W kierunku elektromobilności – prezentacja założeń planu rozwoju elektromobilności w Polsce” – to tytuł konferencji, która obędzie się w Warszawie.

Plan zaprezentują wicepremier Mateusz Morawiecki i minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W konferencji wezmą również wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i wiceminister energii Michał Kurtyka. Na inauguracji obecna będzie premier Beata Szydło.

W planach jest także podpisanie listu intencyjnego dotyczącego powołania „Centrum Elektromobilności”.

Umowę parafują m.in. władze Politechniki Warszawskiej oraz spółek elektroenergetycznych, w których udział ma Skarb Państwa (m.in. PGE). Następnie Michał Kurtyka, podsekretarz stanu, w Ministerstwie Energii przedstawi „Założenia planu rozwoju elektromobilności w Polsce”, a Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju wygłosi referat pt. „Autobus elektryczny szansą na czyste powietrze w miastach”.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również osiągnięcia Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej z zakresu szeroko rozumianej elektromobilności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2016-06-08 21:45:12

    Obawiam się, że promowana "elektromobilność" może nie uwzględniać najbardziej dynamicznie rozwijającego się segmentu: rowerów wspomaganych elektrycznie. Samochód elektryczny - używany prywatnie, a nie jako element systemu car-sharing zajmuje tyle samo rzadkiej przestrzeni miejskiej jak sa...mochód tradycyjny. Stąd odgórna promocja elektromobilności może przeoczyć szanse rzeczywistego przekształcenia systemu mobilności w miastach, polegającego na stawianie przede wszystkim na promocję warunków ruchu pieszych i innych niezmotoryzowanych (rowerzystów).  rozwiń