PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów dostanie akustyczną mapę

  • PAP    26 stycznia 2011 - 16:47

Rzeszów będzie mieć akustyczną mapę, która pomoże przygotować Program Ochrony Środowiska przed Hałasem. Dzięki niemu będzie możliwe wyeliminowanie miejsc o najwyższym poziomie hałasu.
Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie powiedział, że taki dokument jest wymagany przez unijne przepisy i każde miasto powyżej 100 tys. mieszkańców musi mieć taką mapę.

"Będą na niej zaznaczone miejsca, gdzie w Rzeszowie jest najgłośniej. Firma, która zwycięży w przetargu będzie mierzyć m.in. natężenie hałasu wywołanego ruchem samochodowym" - dodał.

Podkreślił, że zwycięska firma będzie musiała wykonać mapę do końca listopada 2011 r.

Cztery firmy i konsorcja złożyły oferty w przetargu na wykonanie mapy akustycznej Rzeszowa. Ich oferty wahają się od ponad 400 tys. zł do ponad 600 tys. zł.

Wśród firm, które złożyły oferty jest m.in. konsorcjum składające się z: dwóch spółek z Polski oraz po jednej z Niemiec i Belgii. Pozostałe trzy oferty pochodzą od firm z naszego kraju.

Jak powiedział Kiczor, oferty zostały już otwarte, najniższa cena wynosi ponad 400 tys. zł, zaś najdroższa ponad 600 tys. zł. "Wezwaliśmy firmy do uzupełnienia ofert. Sądzę, że w ciągu dwóch tygodni wyłoniony zostanie zwycięzca przetargu" - dodał. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.