PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy dostaną samochody elektryczne

  • PAP/AT    20 grudnia 2016 - 06:38
Samorządy dostaną samochody elektryczne
W mniejszych gminach część aut elektrycznych zastąpi gimbusy, będą też dostępne w miejskich wypożyczalniach na wzór dzisiejszych wypożyczalni rowerów. (fot.pixabay.com)

Insero dostarczy do Polski auta elektryczne wraz z ładowarkami. Samochody zostaną wypożyczone samorządom.
Duński klaster Insero wspomoże polskich producentów zielonej energii w budowie 2000 ładowarek dla aut elektrycznych - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

W przyszłym roku Insero dostarczy do naszego kraju 500 swoich aut elektrycznych wraz z ładowarkami - ma to być promocja nowych rozwiązań. Samochody zostaną wypożyczone samorządom.

Czytaj też: Milion aut elektrycznych wyjedzie na ulice miast

W mniejszych gminach - jak pisze "DGP" - część pojazdów zastąpi gimbusy, będą też dostępne w miejskich wypożyczalniach na wzór dzisiejszych wypożyczalni rowerów.

"Na razie Duńczycy proponują promocyjne stawki, ale wiadomo, że potem będą chcieli na tym zarobić" - mówi Sylwia Koch-Kopyszko, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i szefowa założonego właśnie Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności.

Stowarzyszeniu chodzi głównie o budowę infrastruktury do ładowania samochodów na prąd. Docelowo ładowarki mają być oddalone od siebie maksymalnie o 50 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.