Skorzystaj z dni otwartych...lasów

  • AW/mat.pras.
  • 07-06-2011
  • drukuj
Pod hasłem „Lasy dla ludzi” obchodzimy w tym roku Międzynarodowy Rok Lasów. Częścią zaplanowanych atrakcji są drzwi otwarte w kujawsko-pomorskich nadleśnictwach.
Skorzystaj z dni otwartych...lasów

Urząd Marszałkowski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu zapraszają do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej i turystycznej. Impreza wpisuje się w obchody Święta Województwa.

 Drzwi otwarte w kujawsko-pomorskich nadleśnictwach będą się odbywać dwukrotnie. Pierwszy Tydzień Leśny potrwa do 12 czerwca. Akcję zostanie powtórzona w październiku.

 - Lasy to bezcenna wartość dla ludzkości i całej planety. Wszyscy na co dzień korzystamy z ich bogactw. Ich przyszłość leży w naszych rękach, dlatego musimy mądrze nimi gospodarować, właściwie je chronić i korzystać z nich odpowiedzialnie – mówi marszałek Piotr Całbecki – Zapraszam mieszkańców do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków leśnych.

 Program drzwi otwartych w nadleśnictwach RDLP w Toruniu obejmuje zwiedzanie lasu z przewodnikiem, zajęcia terenowe z leśnikiem na ścieżkach przyrodniczo-leśnych, prelekcje i pokazy filmów w izbach edukacyjnych oraz gry i konkursy o tematyce leśnej. Odwiedzający zostaną oprowadzeni po różnych obiektach nadleśnictw (biurowce, szkółki leśne, punkty alarmowo-dyspozycyjne, parki dendrologiczne, wyłuszczarnia nasion), a także będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy leśnika lub skorzystać z miejsca na ognisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kiedy U NAS bedzie taka akcja otwartych lasów?Już TE RAZ by sie przydała!

Just Go do it, 2011-06-08 15:04:53 odpowiedz

Można skorzystać,czyż nie?

wiosenka, 2011-06-07 10:19:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE