PARTNER PORTALU
  • BGK

Słońcem grzeją aquapark

  • wnp.pl (PB)    26 stycznia 2011 - 19:44
Słońcem grzeją aquapark

Kolektory słoneczne oraz pompy ciepła ogrzewają nowoczesny aquapark zbudowany w Wągrowcu.
Urządzenia wykorzystujące energię słoneczną i znacznie obniżające koszty eksploatacji obiektu zainstalowano dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który na wsparcie inwestycji przekazał pół miliona złotych.

„Kompleks basenów nad brzegiem Jeziora Durowskiego, położony niemal w centrum miasta, zbudowany został przez spółkę komunalną w niespełna dwa lata. Ciepło na pływalniach oraz w innych pomieszczeniach zapewnią zainstalowane na budynku kolektory słoneczne, ich łączna powierzchnia wynosi ponad 180 m kw.” - informuje WFOŚiGW w Poznaniu.

Wągrowiecki Aquapark, jest kolejnym obiektem zbudowanym z pomocą środków WFOŚiGW w Poznaniu. W minionych trzech latach na wsparcie różnych przedsięwzięć realizowanych w Powiecie Wągrowieckim przekazał on blisko 11,5 mln zł.

- Najważniejszymi zadaniami realizowanymi z naszą pomocą były termomodernizacje szkół w Wągrowcu i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mieścisku oraz sieci kanalizacyjnych w Kobylcu i Gołańczy. Dofinansowaliśmy też rekultywację Jeziora Durowskiego, odnowę kilku zabytkowych parków a także zakup pojazdu ratowniczego dla miejscowej jednostki strażackiej. Wszystkie te przedsięwzięcia poprawiają stan środowiska oraz warunki życia mieszkańców. Obecnie szczególnie ważne dla miasta i okolicznych gmin jest uporządkowanie gospodarki odpadami. Projekt budowy nowoczesnego zakładu ich przetwarzania uzyskał dofinansowanie unijne. Ekologiczne inicjatywy wągrowieckich samorządowców są doceniane i warte wspierania – podkreślał Przemysław Gonera, prezes WFOŚiGW podczas otwarciu Aquaparku w Wągrowcu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • TTT, 2011-01-26 23:55:14

    Trzeba brać przykład.Sam KOC ,nawet ciepły nie wystarczy!Zimy przecież bywają długie i srogie .