PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk rozpoczyna współpracę z Ikeą. 5 tys. żarówek LED trafi do mieszkań komunalnych

  • JS    2 grudnia 2016 - 20:25
Słupsk rozpoczyna współpracę z Ikeą. 5 tys. żarówek LED trafi do mieszkań komunalnych
(fot. slupsk.pl)

• Prezydent Słupska Robert Biedroń podpisał porozumienie z firmą IKEA Polska!
• Rozpocznie ono współpracę miasta z tą firmą na rzecz zrównoważonego rozwoju.
• Pierwszym postawionym krokiem w ramach wspólnych działań było przekazanie przez IKEA 5 000 żarówek LED, które trafią do rodzin z mieszkań komunalnych.
Prezydent Robert Biedroń oraz prezes IKEA Polska Anna Pawlak-Kuliga jednogłośnie zadeklarowali, że zarówno miasto, jak i IKEA będą dążyć do wypracowania takiego modelu współpracy, aby razem na szczeblu lokalnym wprowadzać w życie wartości wskazane m. in. w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z 2015 roku.

Zawarte porozumienie dotyczy współpracy w obszarach:prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialnej produkcji, konsumpcji i promowania zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym; niwelowania ubóstwa energetycznego poprzez działania na rzecz ograniczania kosztów energii ponoszonych przez mieszkańców oraz wspierania energooszczędnych rozwiązań i zachowań promujących odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych;
podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz zapewniania przystępnej i czystej energii odnawialnej dla jak największej liczby mieszkańców Słupska; prowadzenia działań edukacyjnych kierowanych do różnych grup w zakresie sposobów rozwiązywania globalnych wyzwań społecznych i środowiskowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.