PARTNER PORTALU
  • BGK

Śmieci celem strategicznym

  • Przegląd prasy/Metro    6 kwietnia 2010 - 08:19
Śmieci celem strategicznym

Minister środowiska Andrzej Kraszewski zapowiada rewolucję w segregacji śmieci, powiększenie parku narodowego w Białowieży, ani grosza z publicznych pieniędzy na tamę w Nieszawie oraz brak zgody na betonowanie górskich rzek.
W wywiadzie dla „Metra” minister za najważniejsze zadanie resortem uznał uporządkowanie sprawy odpadów. Uważa, że najlepiej gdyby śmieci były zbierały gminy, bo one dopilnują segregacji. Zdaniem ministra, dopóki samorządy nie przejmą śmieci (tak jest w 25 krajach Unii), dopóty nie wywiążemy się z europejskich zobowiązań.

Minister poinformował także, że kończą się rozmowy z gminami o poszerzeniu Białowieskiego Parku Narodowego. Do wakacji powiększy się on o ok. 10 tys. ha, czyli o połowę tego, co powinno być do niego włączone.

Zdaniem ministra Kraszewskiego, mała ingerencja w uregulowanie górskich rzek ze względów ochrony przed powodziami jest konieczna, ale tam, gdzie są naturalne tereny zalewowe, nie wyda on pozwolenia na ich zabudowę oraz grodzenie. Nie będzie też dotacji państwa na budowę nowej tamy na Wiśle w Nieszawie – informuje „Metro”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.