PARTNER PORTALU
  • BGK

Śmieciowe wyzwanie dla samorządów

  • GK    21 lutego 2012 - 09:43
Śmieciowe wyzwanie dla samorządów

Departament Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska opracował kompleksowy opis nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.
Nowy system zakłada, że samorząd, który jest odpowiedzialny za wszystko to, co służy lokalnej społeczności, powinien być również odpowiedzialny za odebranie i właściwe zagospodarowanie odpadów. W nowym systemie gospodarki odpadami komunalnymi gmina będzie miała wpływ na każdy z jego elementów i dzięki temu będzie mogła kształtować sposób gospodarowania odpadami komunalnymi na swoim terenie. Jednakże najpierw każda gmina będzie zobowiązana zorganizować system gospodarki odpadami komunalnymi, zgodnie z zapisami ustawy oraz z uwarunkowaniami miejscowymi.

Czytaj też: Jak gminy dobierają się do śmieciowej ustawy

Resort przypomina, że ustawa daje czas na wprowadzanie poszczególnych elementów systemu tak, aby najpóźniej 18 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy zaczął on działać. Jest to dla samorządów ogromne wyzwanie, do podjęcia którego powinny się dobrze przygotować. Ustawodawca, dzięki przepisom przejściowym, wskazał kolejność wprowadzania poszczególnych etapów nowego systemu. Raport ministerstwa (w dziale multimedia) je prezentuje.

Czytaj też: Uszczelnić gospodarkę odpadami

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Pistacja, 2012-02-22 18:20:27

    same wyzwania dla tych samorządowców...
  • zujk, 2012-02-22 16:01:07

    mam nadzieje, ze teraz bedzie czysciej, bo samorzady sie postaraja