Smog: Jakość powietrza w polskich miastach będzie się poprawiać

Ze względu na prognozowane opady i zmianę pogody nastąpi poprawa jakości powietrza w części Polski - informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ).
Smog: Jakość powietrza w polskich miastach będzie się poprawiać
Wystąpienie opadów powinno przyczynić się do poprawy jakości powietrza (fot.pixabay.com)

Ze względu na prognozowane opady i zmianę pogody w piątek (17 lutego) ma nastąpić poprawa jakości powietrza w części kraju - informuje GIOŚ.

 17 lutego przewiduje się od Mazur i Suwalszczyzny, przez centrum kraju, po Opolszczyznę i wschód Dolnego Śląska możliwe opady deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Czytaj też: Polskie miasta już w połowie lutego przekroczyły roczny limit smogu

Na pozostałym obszarze Polski początkowo bezchmurnie, ale od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -5 st., -2 st. na wschodzie, około -1 st. w centrum, do 2 st., 4 st. na zachodzie i wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -5 st. do -2 st. Wiatr słaby, a na wybrzeżu umiarkowany.

Wystąpienie opadów powinno przyczynić się do poprawy jakości powietrza w centrum, na północnym wschodzie i częściowo na południu kraju. Niskie prędkości wiatru oraz brak opadów na większości obszaru Polski będą sprzyjać występowaniu podwyższonych lub wysokich stężeń zanieczyszczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE