PARTNER PORTALU
  • BGK

Smog: Jakość powietrza w polskich miastach będzie się poprawiać

  • AT    17 lutego 2017 - 11:31
Smog: Jakość powietrza w polskich miastach będzie się poprawiać
Wystąpienie opadów powinno przyczynić się do poprawy jakości powietrza (fot.pixabay.com)

Ze względu na prognozowane opady i zmianę pogody nastąpi poprawa jakości powietrza w części Polski - informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ).
Ze względu na prognozowane opady i zmianę pogody w piątek (17 lutego) ma nastąpić poprawa jakości powietrza w części kraju - informuje GIOŚ.

 17 lutego przewiduje się od Mazur i Suwalszczyzny, przez centrum kraju, po Opolszczyznę i wschód Dolnego Śląska możliwe opady deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Czytaj też: Polskie miasta już w połowie lutego przekroczyły roczny limit smogu

Na pozostałym obszarze Polski początkowo bezchmurnie, ale od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -5 st., -2 st. na wschodzie, około -1 st. w centrum, do 2 st., 4 st. na zachodzie i wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -5 st. do -2 st. Wiatr słaby, a na wybrzeżu umiarkowany.

Wystąpienie opadów powinno przyczynić się do poprawy jakości powietrza w centrum, na północnym wschodzie i częściowo na południu kraju. Niskie prędkości wiatru oraz brak opadów na większości obszaru Polski będą sprzyjać występowaniu podwyższonych lub wysokich stężeń zanieczyszczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.