PARTNER PORTALU
 • BGK

Smog: Policjanci z Krakowa sprawdzają jakość spalin samochodowych

 • MN    13 marca 2017 - 16:30
Smog: Policjanci z Krakowa sprawdzają jakość spalin samochodowych
Policjanci w tydzień skontrolowali 24 samochody. (fot. KWP Kraków)

Policjanci w Krakowie sprawdzili jakość spalin w samochodach. Efekt? Odebrano trzy dowody rejestracyjne.
24 badania jakości spalin samochodów przeprowadzili w ostatnim tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Sprawdzono 18 aut z silnikami benzynowymi i 6 z silnikami wysokoprężnymi. W tym celu użyli "dymomierzy" i analizatorów spalin.

- W trzech przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu nadmiernej emisji zanieczyszczeń – zaznacza podkom. Łukasz Czyż, Naczelnik Wydziału Prezydialnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Krakowski ratusz podkreśla, że prezydent miasta Jacek Majchrowski w ubiegłym tygodniu zdecydował o przekazaniu dodatkowych 60 tys. złotych na zakup jednego kompletu dymomierza i jednego analizatora spalin, które zostaną przekazane krakowskiej policji.

To kolejny aspekt walki z zanieczyszczonym powietrzem w Krakowie. Poza policją także straż miejska działa na rzecz poprawy jakości powietrza poprzez kontrole, czy w piecach grzewczych nie są spalane odpady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • klasykoman , 2017-04-21 18:37:31

  A nowe auta to tlen wypuszczaja ,boze co za durne spoleczenstwo.co z autami zabytkowymi mam sobie w ramke oprawic.niech radiowozy kontroluja slugusy zasrane,a w niemczech niema zlomu jak ktos chce to jezdzi starym autem i tyle wiem bo mieszkam tam uciekajcie z tego glupiego kraju puki czas!!!!!
 • OldestWoman, 2017-03-20 13:49:49

  Do zibiwo: Zapalenia płuc kiedyś powodowały bakterie lub wirusy. Teraz spaliny? Czyżby aż taka zmiana zaszła?
 • zibiwo, 2017-03-19 07:07:29

  I Bardzo dobrze, że sprawdzają. Obecnie w badaniach technicznych tego nie ma, bo któryś z handlarzy samochodów (czyli niemieckiego złomu) miał wejście do odpowiedniego ministerstwa i teraz widać pełno kopciuchów na naszych ulicach. A co tam zdrowie Polaków. Sam wyłożyłem się na zapalenie płuc. Dlate...go popieram krakowską policję.  rozwiń