PARTNER PORTALU
 • BGK

Smog. Stan jakości powietrza w Polsce

 • pt    17 listopada 2017 - 09:30
Smog. Stan jakości powietrza w Polsce
Tak wygląda stan jakości powietrza w Europie (fot.EEA)

Jakość polskiego powietrza znów jest fatalna.  Mapa przygotowana przez unijną Europejską Agencję Środowiska (EEA) pokazuje, że w porównaniu z resztą Europy Polacy oddychają najgorszym powietrzem.
Ledwie rozpoczął się sezon grzewczy, a już mamy do czynienia ze smogiem. Wygląda na to, że dotychczasowe działania nie przyniosły jeszcze efektów, na poprawę jakości powietrza w efekcie przyjmowanych przez samorządy uchwał „antysmogowych” przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Fatalny stan powietrza w naszym kraju wyraźnie widać na mapie Europejskiej Agencji Środowiska.

Brunatne punkty oznaczające przekroczenie norm występują tylko na terenie południowej Polski, czerwone punkty (stan alarmowy) pojawiają się w Czechach, na Węgrzech, w Hiszpanii i w Niemczech. Generalnie jednak w większości Europy dominuje kolor zielony.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Zainteresowany, 2017-12-12 22:35:53

  Do Doradca Instytutu OŚ : Witam, Zastanawiam się nad wymiana kotła. Czy mam szansę skorzystać z dofinansowania na kocioł peletowy? Jakie warunki muszę spełniać? Jakie są programy? Kiedy rozpatrzenie ewentualnych wniosków. Bardzo się cieszę z aktywności ekodoradców mam nadzieję, że się nie zawiodę......  rozwiń
 • Doradca Instytutu OŚ , 2017-12-09 21:23:58

  Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką smogu i innych aspektów szeroko rozumianej ochrony środowiska. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelow...anych wątkach. Marcin, Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska  rozwiń
 • Sensei, 2017-11-17 15:29:06

  czy "przypadkiem" sprawa "smogu" nie wypłynęła przed wejściem funduszy norweskich, które oferują sfinansowanie rozwiązań "antysmogowych" pochodzących z norwegi?