PARTNER PORTALU
  • BGK

Solary w obiektach starostwa

  • GK    10 sierpnia 2012 - 12:43
Solary w obiektach starostwa

W budynkach starostwa powiatowego w Nowym Sączu zostaną zamontowane instalacje solarne.
Dzięki środkom europejskim, przyznanym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, w budynkach starostwa powiatowego w Nowym Sączu zostaną zamontowane instalacje solarne.

Jak informuje małopolski urząd marszałkowski, całkowita wartość projektu wyniesie 674 689,16 zł, w tym wartość dotacji: 558 919,58 zł (co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych). Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca 2012 roku.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja trzech obiektów biurowo – administracyjnych znajdujących się w Nowym Sączu przy ulicach Jagiellońskiej, Kilińskiego oraz Strzeleckiej. W ramach inwestycji, w budynkach przy ulicach Strzeleckiej i Kilińskiego, zaplanowano montaż instalacji solarnej oraz regulację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Czytaj też: Solary ogrzeją wodę w zakopiańskim szpitalu

Dla budynku przy ulicy Jagiellońskiej przewidziano wykonanie montażu instalacji solarnej, regulacji centralnego ogrzewania, wymianę pieca z tradycyjnego na kondensacyjny oraz docieplenie elewacji budynku. Łącznie projekt przewiduje montaż 22 kolektorów słonecznych.

– Realizacja tego projektu nie tylko przyczyni się do obniżenia bieżących kosztów utrzymania obiektów administracji publicznej, ale także ułatwi przygotowanie się do kolejnej perspektywy finansowej, w której będzie bardzo dużo środków na odnawialne źródła energii – zaznaczył członek zarządu Stanisław Sorys.

– Powstało wiele obiektów użyteczności publicznej, utrzymanie których wiąże się z dodatkowymi wydatkami bieżącymi na utrzymanie infrastruktury, dlatego też konieczne jest generowanie oszczędności poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii – dodał przedstawiciel samorządu województwa.

Zastosowanie odnawialnych źródeł energii, oszczędności surowca oraz termomodernizacji zapobiegającej utratom ciepła, pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie surowców energetycznych. Ponadto zmniejszą się koszty ogrzewania oraz ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery w procesie dostarczania ciepła i ciepłej wody użytkowej do obiektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.