PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: Z placówek oświatowych zniknie azbest

  • JS    7 kwietnia 2017 - 21:58
Sosnowiec: Z placówek oświatowych zniknie azbest
W ramach prac zostanie usunięty azbest oraz wyroby zawierające z trzech budynków (fot. Luca Melette, flickr)

Przygotowany przez sosnowieckich urzędników wniosek dotyczący usunięcia azbestu z dwóch przedszkoli i żłobka został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.
• Miasto na prace związane z usuwaniem azbestu otrzyma prawie 600 tys. zł.

• Szacunkowa wartość całego projektu to 1,7 mln zł.

W ramach prac zostanie usunięty azbest oraz wyroby zawierające z trzech budynków: Przedszkola Miejskiego nr 15 przy ul. Kilińskiego, Przedszkola Miejskiego nr 56 przy ul. Jagiellońskiej oraz Żłobka zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej. Planowane jest również odtworzenie elewacji obiektów do stanu przed demontażem. Łącznie wykonawca usunie prawie 16 ton wyrobów zawierających azbest w tym płyty azbestowo-cementowych (acekol).

Oprócz usunięcia azbestu, miasto z własnych środków przeprowadzi inne prace związane z modernizacją budynków. – Chcemy wyremontować schody, taras odnowić chodniki i wymienić część okien, a także ocieplić ściany budynku. Zależy nam na tym, by nie wracać już z mniejszymi remontami do tych budynków - wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu miasto ogłosiło przetarg  na wyłonienie wykonawców robót. – Nie chcieliśmy zwlekać z rozpoczęciem prac, zależy nam na szybkiej realizacji zadania. Stąd wcześniejsze ogłoszenie postępowania przetargowego. Cieszy mnie też, że trzech z czterech wykonawców zainteresowanych realizacją tego zadania to przedsiębiorstwa z Sosnowca – dodaje prezydent Chęciński.

Urzędnicy szacowali, że wszystkie prace powinny zamknąć się kwotą prawie  1,5 mln zł (954 tys. zł. część I, 526 tys. zł  część II). Najniższa oferta na pierwszą część wynosi 600 tys. zł, a najwyższa blisko 1 mln zł. Za realizację drugiej części wykonawcy proponują od 280 do 460 tys. zł. W tej chwili oferty będą sprawdzane. Inwestycja będzie zrealizowana w ciągu trzech miesięcy od daty podpisania umowy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.