Spalenizna w Warszawie: kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska po doniesieniach od mieszkańców o wyraźnie wyczuwalnym od kilku dni zapachu spalenizny informuje przyczynach tego zjawiska.
Spalenizna w Warszawie: kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń
Przyczyną zapachu spalenizny jest kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń. Fot. pixabay

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) podaje, że przyczyną utrzymującego się zapachu może być kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń:

* 13 sierpnia  w Rykach w województwie lubelskim, miał miejsce pożar składowiska opon (płonęło 1200 ton opon);

* na obszarze województwa mazowieckiego miało miejsce wiele lokalnych pożarów np. 19 sierpnia paliło się ok. 2 ha lasu i łąk w otulinie Puszczy Kampinoskiej.

Normy nie zostały przekroczone

Od wielu dni gorące kontynentalne masy powietrza napływają ze wschodu niosąc ze sobą pyły a od dłuższego czasu na Białorusi i Ukrainie płoną lasy i torfowiska.

Stacje pomiarowe WIOŚ w Warszawie rozmieszczone na obszarze województwa mazowieckiego nie notują przekraczania norm wskaźników objętych pomiarami. Stężenia pyłów kształtują się obecnie na poziomie od 1/3 -1/2 normy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tylko, dlaczego Szanowna Redakcja, tego wspaniałego portalu, nie wspomina ani słowem o nowym - kolejnym skandalicznym pożarze MOSTU ŁAZIENKOWSKIEGO, który miał miejsce w dniu Święta Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą tj.15-tego sierpnia 2015 roku ???!!! Pożar ten, rzekomo powstał w wyniku prac remont...owych, które tam trwają. A kto tam pracował właśnie tego dnia w tak wielkie święto państwowe - dzień wolny od pracy, nawet dla supermarketów ??? Chyba bandyta i złodziej, bo wymieniony most, mimo że to jest obiekt strategiczny, nie był i nadal nie jest w żaden sposób chroniony przed terrorystami i złodziejami. Komentowałem tę sprawę już wielokrotnie ale do Pani Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, to, oczywiście nie dociera. Do Redakcji Szanownego Portalu, także. rozwiń

miłośnik miasta Warszawy, 2015-08-21 14:53:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE