PARTNER PORTALU
  • BGK

Spalenizna w Warszawie: kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń

  • bad    21 sierpnia 2015 - 14:09
Spalenizna w Warszawie: kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń
Przyczyną zapachu spalenizny jest kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń. Fot. pixabay

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska po doniesieniach od mieszkańców o wyraźnie wyczuwalnym od kilku dni zapachu spalenizny informuje przyczynach tego zjawiska.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) podaje, że przyczyną utrzymującego się zapachu może być kumulacja wielu niekorzystnych zdarzeń:

* 13 sierpnia  w Rykach w województwie lubelskim, miał miejsce pożar składowiska opon (płonęło 1200 ton opon);

* na obszarze województwa mazowieckiego miało miejsce wiele lokalnych pożarów np. 19 sierpnia paliło się ok. 2 ha lasu i łąk w otulinie Puszczy Kampinoskiej.

Normy nie zostały przekroczone

Od wielu dni gorące kontynentalne masy powietrza napływają ze wschodu niosąc ze sobą pyły a od dłuższego czasu na Białorusi i Ukrainie płoną lasy i torfowiska.

Stacje pomiarowe WIOŚ w Warszawie rozmieszczone na obszarze województwa mazowieckiego nie notują przekraczania norm wskaźników objętych pomiarami. Stężenia pyłów kształtują się obecnie na poziomie od 1/3 -1/2 normy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • miłośnik miasta Warszawy, 2015-08-21 14:53:04

    Tylko, dlaczego Szanowna Redakcja, tego wspaniałego portalu, nie wspomina ani słowem o nowym - kolejnym skandalicznym pożarze MOSTU ŁAZIENKOWSKIEGO, który miał miejsce w dniu Święta Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą tj.15-tego sierpnia 2015 roku ???!!! Pożar ten, rzekomo powstał w wyniku prac remont...owych, które tam trwają. A kto tam pracował właśnie tego dnia w tak wielkie święto państwowe - dzień wolny od pracy, nawet dla supermarketów ??? Chyba bandyta i złodziej, bo wymieniony most, mimo że to jest obiekt strategiczny, nie był i nadal nie jest w żaden sposób chroniony przed terrorystami i złodziejami. Komentowałem tę sprawę już wielokrotnie ale do Pani Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, to, oczywiście nie dociera. Do Redakcji Szanownego Portalu, także.  rozwiń