PARTNER PORTALU
  • BGK

Spraw by na Śląsku przybyło drzew

  • AW/wfosigw.katowice.pl    19 sierpnia 2011 - 10:15
Spraw by na Śląsku przybyło drzew

Do końca sierpnia szkoły, przedszkola, organizacje społeczne mogą składać w Fundacji Ekologicznej Silesia chęć udziału do jesiennej edycji tegorocznej akcji „Posadź swoje drzewko”.
Dzięki trwającej od 1991 roku społecznej akcji współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach posadzono w województwie śląskim ponad 500 tys. drzew i krzewów.

Kampania „Posadź swoje drzewko” w pierwszych latach miała charakter planowanego nasadzenia drzew krzewów wokół szkół, głównie w celu poprawy walorów estetycznych. Z czasem ta ekologiczna akcja stała się jedną z najbardziej popularnych w całym kraju. Dzięki niej utworzono w woj. śląskim kilkaset różnego rodzaju szkolnych ogrodów, skwerów, parków, a nawet arboretów włącznie.

Dziś biorą w niej udział szkoły i przedszkola oraz kluby ekologiczne oraz organizacje społeczne. W ten sposób przy wielu placówkach oświatowo-wychowawczych w  regionie powstały „żywe pracownie dydaktyczno-naukowe”, gdzie nauczyciele mają możliwość prowadzenia zajęć lekcyjnych w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób. Praca w szkolnym ogrodzie służy zaznajomieniu uczniów z uprawą i pielęgnacją drzew, ich budową i znaczeniem dla ochrony środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.

Zgłoszenie do udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu umożliwia staranie się o dotację na zakup sadzonek drzew i krzewów ozdobnych, przy czym wnioskowana kwota o dofinansowanie nie może być wyższa niż 3 tys. zł netto.

Szczegóły i dokładny regulamin uczestnictwa w akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.rcee.katowice.pl/akcja-posadz-swoje-drzewko.html

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.