Spraw by na Śląsku przybyło drzew

  • AW/wfosigw.katowice.pl
  • 19-08-2011
  • drukuj
Do końca sierpnia szkoły, przedszkola, organizacje społeczne mogą składać w Fundacji Ekologicznej Silesia chęć udziału do jesiennej edycji tegorocznej akcji „Posadź swoje drzewko”.
Spraw by na Śląsku przybyło drzew

Dzięki trwającej od 1991 roku społecznej akcji współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach posadzono w województwie śląskim ponad 500 tys. drzew i krzewów.

Kampania „Posadź swoje drzewko” w pierwszych latach miała charakter planowanego nasadzenia drzew krzewów wokół szkół, głównie w celu poprawy walorów estetycznych. Z czasem ta ekologiczna akcja stała się jedną z najbardziej popularnych w całym kraju. Dzięki niej utworzono w woj. śląskim kilkaset różnego rodzaju szkolnych ogrodów, skwerów, parków, a nawet arboretów włącznie.

Dziś biorą w niej udział szkoły i przedszkola oraz kluby ekologiczne oraz organizacje społeczne. W ten sposób przy wielu placówkach oświatowo-wychowawczych w  regionie powstały „żywe pracownie dydaktyczno-naukowe”, gdzie nauczyciele mają możliwość prowadzenia zajęć lekcyjnych w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób. Praca w szkolnym ogrodzie służy zaznajomieniu uczniów z uprawą i pielęgnacją drzew, ich budową i znaczeniem dla ochrony środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.

Zgłoszenie do udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu umożliwia staranie się o dotację na zakup sadzonek drzew i krzewów ozdobnych, przy czym wnioskowana kwota o dofinansowanie nie może być wyższa niż 3 tys. zł netto.

Szczegóły i dokładny regulamin uczestnictwa w akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.rcee.katowice.pl/akcja-posadz-swoje-drzewko.html

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE