PARTNER PORTALU
  • BGK

Starachowice i Zagnańsk najbardziej ekologiczne

  • KB    8 czerwca 2010 - 21:54
Starachowice i Zagnańsk najbardziej ekologiczne

Ogłoszono zwycięzców X edycji konkursu na najbardziej ekologiczną gminę województwa świętokrzyskiego. W kategorii 'miasta' pierwsze miejsce zajęły Starachowice, zaś w kategorii 'gminy' - Zagnańsk.
Celem konkursu, organizowanego przez marszałka województwa świętokrzyskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest aktywizacja działań gmin na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami niebiezpiecznymi.

Do rywalizacji mogły przystąpić wszyskie gminy województwa świętokrzyskiego, które w latach 2005-2008 zrealizowały inwestycje lub inne przedsięwzięcia, służące ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi, a odznaczające się szczególnymi efektami ekologicznymi.

Deklaracje uczestnictwa oraz stosowne materiały przesłało do organizatorów 10 gmin: Starachowice, Staszów, Stąporków, Brody, Morawica, Strawczyn, Złota, Sitkówka-Nowiny, Zagnańsk oraz Wiślica. Komisja konkursowa odstąpiła od przeprowadzania wizji lokalnych z uwagi na sytuację powodziową w regionie i dokonała rozstrzygnięcia konkursu, na podstawie otrzymanych materiałów.

Nagrody ufundowane zostały przez Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.