PARTNER PORTALU
  • BGK

Starogard Gdański pozbył się ponad 66 ton azbestu

  • JL    3 listopada 2016 - 07:28
Starogard Gdański pozbył się ponad 66 ton azbestu
Starogard Gdański usunął ponad 66 ton azbestu. Fot. Mat. prasowe

Likwidacja 66 ton azbestu to rezultat ekologicznego konkursu na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy otrzymali pomoc na remont dachów i elewacji.
29 uczestników konkursu ze Starogardu Gdańskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 proc. poniesionych kosztów demontażu, transportu i utylizacji azbestu. Dotyczyło to wymiany pokryć dachowych, zawierających azbest na inne dostępne na rynku, elewacji, jak również likwidacji zgromadzonego azbestu na podwórkach. Warunkiem uzyskania pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku było złożenie przez mieszkańców wniosku do konkursu, zgodnie z zatwierdzonym w 2009 r. „Programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Starogard Gdański w latach 2009-2032”.

Program ma na celu uświadomienie mieszkańców miasta, jak szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka ma azbest. Ma też pomoc w skutecznym jego wyeliminowaniu z najbliższego otoczenia. Wszystkie działania przyczyniają się do tworzenia właściwych warunków życia starogardzian. Program ma charakter lokalny, jest jednak spójny z głównymi założeniami programu ogólnopolskiego.

Całkowity koszt kwalifikowany zadania, czyli koszt podlegający refundacji z pieniędzy unijnych, wyniósł ponad 37 tys. zł brutto.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.