Starogard Gdański pozbył się ponad 66 ton azbestu

Likwidacja 66 ton azbestu to rezultat ekologicznego konkursu na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy otrzymali pomoc na remont dachów i elewacji.

Starogard Gdański pozbył się ponad 66 ton azbestu
Starogard Gdański usunął ponad 66 ton azbestu. Fot. Mat. prasowe

29 uczestników konkursu ze Starogardu Gdańskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 proc. poniesionych kosztów demontażu, transportu i utylizacji azbestu. Dotyczyło to wymiany pokryć dachowych, zawierających azbest na inne dostępne na rynku, elewacji, jak również likwidacji zgromadzonego azbestu na podwórkach. Warunkiem uzyskania pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku było złożenie przez mieszkańców wniosku do konkursu, zgodnie z zatwierdzonym w 2009 r. „Programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Starogard Gdański w latach 2009-2032”.

Program ma na celu uświadomienie mieszkańców miasta, jak szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka ma azbest. Ma też pomoc w skutecznym jego wyeliminowaniu z najbliższego otoczenia. Wszystkie działania przyczyniają się do tworzenia właściwych warunków życia starogardzian. Program ma charakter lokalny, jest jednak spójny z głównymi założeniami programu ogólnopolskiego.

Całkowity koszt kwalifikowany zadania, czyli koszt podlegający refundacji z pieniędzy unijnych, wyniósł ponad 37 tys. zł brutto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE