PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczny ratusz ratuje kasztanowce

  • GK    4 października 2012 - 09:23
Stołeczny ratusz ratuje kasztanowce

Warszawa rozpoczyna ogólnomiejską akcję ratowania kasztanowców.
Magistrat zwraca się z prośbą do placówek oświatowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ogrodów działkowych, właścicieli posesji o włączenie się w ratowanie powszechnie występującego, bardzo lubianego drzewa i wygrabianie opadłych, porażonych liści kasztanowców.

Z terenów placówek oświatowych i opiekuńczych liście kasztanowców zebrane w pryzmy lub zapakowane do worków foliowych odbierane będą przez Zarząd Oczyszczania Miasta po uprzednim zgłoszeniu pod bezpłatnym numerem telefonu infolinii CZYSTOŚĆ: 0 800 800 117.

Zgłoszenia dotyczące wywozu liści będą przyjmowane przez ZOM do 20 listopada 2012 r. włącznie. Każda instytucja może zgłosić do ZOM potrzebę wywozu liści tylko jeden raz a liście zgłoszone do wywiezienia mogą pochodzić wyłącznie z terenu danej placówki.

Zgrabione liście kasztanowców muszą być zebrane w miejscu, do którego będzie mógł dojechać samochód, który je zabierze. Zgłaszając liście do wywozu, należy określić ich ilość tzn. liczbę oraz pojemność worków, w których są liście lub wielkość pryzmy np. 3mx4mx2m.

Ogólnomiejska akcja ratowania kasztanowców prowadzona jest z inicjatywy Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Zarządem Oczyszczania Miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.