PARTNER PORTALU
  • BGK

Strategii rozwoju e-zdrowia przyjęta

  • Rynek Zdrowia    22 grudnia 2017 - 14:36
Strategii rozwoju e-zdrowia przyjęta
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska (Fot. PTWP)

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyjęli "Strategię Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018 - 2022".
W komunikacie zamieszczonym na stronach resortu zdrowia czytamy, że minister Radziwiłł podkreślił, iż zaraz po przyjęciu strategii od razu nastąpi przejście do opracowania planu działań operacyjnych po to, by zarówno obywatele, jak i pracownicy służby zdrowia odkryli potencjał cyfryzacji.

Z kolei minister cyfryzacji Anna Streżyńska dodała, że podejmując prace nad projektem oparto się na założeniach zmian systemowych w służbie zdrowia w Polsce.

Jak informuje ministerstwo, sposób powstawania strategii miał dla polskiej administracji charakter wyjątkowy. W prace włączeni zostali przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, reprezentujących szerokie grono interesariuszy. Zespół zaangażowany w jej powstanie reprezentowany był przez środowiska, które równocześnie będą jej odbiorcami, a także szerokie grono ekspertów.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował, że w pierwszych dniach stycznia 2018 r. odbędzie się konferencja prasowa, na której ministrowie zdrowia i cyfryzacji oficjalnie poinformują o przyjęciu "Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018 - 2022", a sam dokument będzie dostępny na stronach internetowych obu resortów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.