Straż miejska skontroluje ci piec

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Szczecin
  • 11-02-2011
  • drukuj
Straż miejska i urzędnicy w Szczecinie będą "odwiedzać" mieszkańców i sprawdzać, czy nie wrzucają do pieca plastikowych butelek i innych śmieci - donosi "Gazeta Wyborcza Szczecin"
Straż miejska skontroluje ci piec

Wspólne kontrole starażników miejskich i urzędników domowych pieców węglowych to inicjatywa wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska szczecińskiego magistratu.

Czytaj też : Pokaż czym palisz w piecu

- Palenie śmieci w piecach to problem znany od dawna, jednak jesienią, gdy zaczął się sezon grzewczy, do naszego wydziału zaczęło przychodzić coraz więcej zgłoszeń - wyjaśnia dla "Gazety" Aleksandra Ciszewska, kierownik referatu gospodarki odpadami UM.

Po zgłoszeniu, że ktoś pali śmieci w piecu, na interwencję pojedzie patrol ekologiczny złożony z jednego urzędnika i jednego strażnika.Przed zarzutem naruszenia miru domwego ma uchronić strażników i urzedników imienne upoważnienie prezydenta miasta.

Upoważnienia takie otrzyma czterech pracowników wydziału oraz ośmiu strażników miejskich (upowaznienia te podpisze w przyszłym tygodniu prezydent szczecina Piotr Krzystek). Taką możliwość daje prezydentowi ustawa Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zakład pogrzebowy też powinien mieć stosowne upoważnienia(50 osób na Szczecin powinno wystarczyć),ktoś musi zamarzniętych frajerów pozbierać. Rządząca klasa "inteligencji"cenami gazu i koksu wymusza niezdrową sytuację w ogrzewnictwie domów. Jakoś nikt nie wpadł na to,żeby zainteresować si...ę centralnie tym problemem. Monopole w gazie i węglu mają się dobrze no to niech oddychają zdrowym powietrzem.Walka z wiatrakami ! rozwiń

emeryt z 920,-zł, 2011-10-06 15:10:53 odpowiedz

I bardzo dobrze ! Niech się nareszcie, Straż Miejska zajmie, Tym w każdym mieście.

Eterno Vagabundo, 2011-02-16 13:09:28 odpowiedz

Uważam, że powinna być regulacja ogólnokrajowa. Jestem za.

prywatny właściciek domu, 2011-02-12 00:30:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE