PARTNER PORTALU
 • BGK

Straż miejska skontroluje ci piec

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Szczecin    11 lutego 2011 - 11:24
Straż miejska skontroluje ci piec

Straż miejska i urzędnicy w Szczecinie będą "odwiedzać" mieszkańców i sprawdzać, czy nie wrzucają do pieca plastikowych butelek i innych śmieci - donosi "Gazeta Wyborcza Szczecin"
Wspólne kontrole starażników miejskich i urzędników domowych pieców węglowych to inicjatywa wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska szczecińskiego magistratu.

Czytaj też : Pokaż czym palisz w piecu

- Palenie śmieci w piecach to problem znany od dawna, jednak jesienią, gdy zaczął się sezon grzewczy, do naszego wydziału zaczęło przychodzić coraz więcej zgłoszeń - wyjaśnia dla "Gazety" Aleksandra Ciszewska, kierownik referatu gospodarki odpadami UM.

Po zgłoszeniu, że ktoś pali śmieci w piecu, na interwencję pojedzie patrol ekologiczny złożony z jednego urzędnika i jednego strażnika.Przed zarzutem naruszenia miru domwego ma uchronić strażników i urzedników imienne upoważnienie prezydenta miasta.

Upoważnienia takie otrzyma czterech pracowników wydziału oraz ośmiu strażników miejskich (upowaznienia te podpisze w przyszłym tygodniu prezydent szczecina Piotr Krzystek). Taką możliwość daje prezydentowi ustawa Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • emeryt z 920,-zł, 2011-10-06 15:10:53

  Zakład pogrzebowy też powinien mieć stosowne upoważnienia(50 osób na Szczecin powinno wystarczyć),ktoś musi zamarzniętych frajerów pozbierać. Rządząca klasa "inteligencji"cenami gazu i koksu wymusza niezdrową sytuację w ogrzewnictwie domów. Jakoś nikt nie wpadł na to,żeby zainteresować si...ę centralnie tym problemem. Monopole w gazie i węglu mają się dobrze no to niech oddychają zdrowym powietrzem.Walka z wiatrakami !  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2011-02-16 13:09:28

  I bardzo dobrze ! Niech się nareszcie, Straż Miejska zajmie, Tym w każdym mieście.
 • prywatny właściciek domu, 2011-02-12 00:30:14

  Uważam, że powinna być regulacja ogólnokrajowa. Jestem za.