PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażacy mają sprzęt do akcji związanych z zagrożeniem środowiska

  • PAP    21 listopada 2012 - 19:51
Strażacy mają sprzęt do akcji związanych z zagrożeniem środowiska

Sprzęt ratowniczy o wartości ponad 3 mln zł odebrali w środę w Poznaniu wielkopolscy strażacy. Będą z niego korzystać podczas usuwania skutków powodzi i przy akcjach związanych z zagrożeniem środowiska.
Jak powiedział rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, do jednostek Państwowej Straży Pożarnej regionu trafiły m.in.: motopompy do wody zanieczyszczonej, pneumatyczne namioty ratownicze, łódź ratownicza, kamery termowizyjne, agregaty prądotwórcze i kombinezony do wody skażonej.

"Jesteśmy obecnie jedną z lepiej wyposażonych straży pożarnych w kraju dzięki temu, że o wspólne bezpieczeństwo dba wiele firm i instytucji. Nasze strażnice niemal cały czas czerpią z funduszy unijnych, mamy też wsparcie z funduszy ochrony środowiska, firm ubezpieczeniowych, naszymi partnerami są samorządy" - powiedział Brandt.

Przekazanie sprzętu odbyło się przy okazji trwających w Poznaniu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko. Połowa pieniędzy przeznaczonych na jego zakup to środki pozyskane z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak dodał Brandt, dzięki wsparciu finansowemu WFOŚiGW w wysokości blisko 3 mln zł realizowany jest też zakup 15 samochodów specjalnych i ratowniczo-gaśniczych. Łączna wartość zakupu to 7,7 mln zł. Samochody te trafią do strażaków jeszcze w tym roku.

Rzecznik poinformował, że w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego" został już w tym roku zakupiony i przekazany wcześniej do komend PSP sprzęt o wartości 6 mln zł. Był to m.in. samochód ratownictwa wysokościowego z dziewięcioma skokochronami, samochód sprzętowy do ratownictwa wysokościowego i zestawy do ratownictwa technicznego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.