PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefy ciszy - przyciągają czy odstraszają turystów?

  • PAP/Metro    17 czerwca 2014 - 07:36
Strefy ciszy - przyciągają czy odstraszają turystów?

Coraz więcej ludzi szuka na Mazurach jezior objętych strefą ciszy.
Jak informuje "Metro", na Mazurach jest przynajmniej kilkadziesiąt jezior objętych zakazem pływania motorówką czy skuterem wodnym. Problem w tym, że planując urlop, ciężko zorientować się, na którym jeziorze obowiązuje zakaz. Starostwa powiatowe wolą się tym nie chwalić, bo mogłoby to wystraszyć część turystów.

Także właściciele mazurskich domków i kwater do niedawna woleli reklamować się bliską odległością do wypożyczalni sprzętu pływającego czy okazałym zapleczem gastronomicznym. Obecnie jednak coraz częściej chwalą się strefą ciszy.

"Coraz więcej letników pyta tylko o spokój. To są ludzie z dużych miast, którzy chcą mieć gwarancje, że na urlopie odpoczną od hałasu" - mówi Kamil Kościuch, właściciel domku letniskowego w miejscowości Grądzkie nad brzegiem jeziora Gawlik pod Giżyckiem.

Policjanci przyznają, że z przestrzeganiem zakazu hałasowania bywa różnie, a najczęściej łamią go młodzi ludzie ścigający się na skuterach wodnych.

"Ale jednocześnie widać, że tolerancja dla łamiących ciszę na jeziorach jest coraz mniejsza" - przyznaje Artur Modzelewski, rzecznik komendy powiatowej piskiej policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.