PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefy niskich emisji w miastach? Samorządy są za

  • PAP    13 października 2016 - 06:43
Strefy niskich emisji w miastach? Samorządy są za
Nowe przepisy mogą jednak uderzyć także w samorządy. (Fot. pexels.com)

• Ministerstwo Energii pokłada tak duże nadzieje w rozwoju rynku paliw alternatywnych i samochodów na prąd, że chce wprowadzić strefy niskich emisji w miastach.
• Wjazd do nich miałyby wyłącznie samochody elektryczne.
Taka propozycja znajduje się w konsultowanych "Krajowych ramach polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych".

Samorządom pomysł bardzo się podoba. Wiele z nich od dawna rozważa stworzenie takich stref w ścisłych centrach miast. Dotychczas nie miały jednak do tego podstawy prawnej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowe przepisy mogą jednak uderzyć także w samorządy, bowiem przewidują obowiązek wykorzystywania pojazdów niskoemisyjnych przez firmy realizujące usługi publiczne. A to pociągnie za sobą kosztowną wymianę taboru, a co za tym idzie podwyżki cen biletów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Sceptyk, 2016-11-01 08:13:49

    Czyli w dużych miastach mieszkający na peryferiach sfinansują koszty wymiany taboru po to, by tym mieszkającym w centrum miasta żyło sie lepiej? Zakaz wjazdu do centrum dla śmierdzących blaszanek jest usprawiedliwiony, ale by miasto było czyste należy najpierw posadzić krzewy i niskie drzewa, wprowa...dzić wysokie opłaty za posiadanie samochodów spalinowych w centrum miasta i oczywiście wprowadzić OZE do grzania mieszkań i biur. Teraz to raczej niemożliwe, bo zarządzający miastami mieszkają na obrzeżach, tam zdrowiej.  rozwiń