PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci Politechniki Łódzkiej zmieniają idee energetyczne w rzeczywistość

  • Patrycja Batóg    2 listopada 2010 - 11:35

Dzięki uruchamianemu projektowi Energy2B, studenci Politechniki Łódzkiej oraz czterech innych uniwersytetów w Europie będą mieli okazję przekształcić swoją wiedzę teoretyczną w praktyczne rozwiązania.
Na potrzeby programu firma Trane, należąca do grupy Ingersoll RandTrane, przygotuje rzeczywiste wyzwania energetyczne, a zadaniem studentów będzie ich rozwiązanie. Eksperci Trane ocenią przedstawione propozycje i pomysły, dając studentom możliwość uzupełnienia ich teoretycznej wiedzy specjalistycznym doświadczeniem.

Projektem Energy2B kierują trzy główne cele: promocja wydajności energetycznej i świadomości zagadnień związanych z energią odnawialną, stymulacja przedsiębiorczości i rozwój wiedzy studentów oraz ukierunkowanie młodych ludzi na kreatorów zmian i liderów przyszłości.
W ramach partnerstwa z Politechniką Łódzką oraz programem Energy2B Trane przekaże zagadnienia z dziedziny energetycznej do rozwiązania przez studentów. Oceny prac konkursowych, dokonane niezależnie przez ekspertów z uczelni i firmy Trane, pozwolą na wyłonienie krajowych zwycięzców. Będą oni mogli wziąć udział w dalszych zmaganiach, współzawodnicząc ze studentami z czterech pozostałych krajów - Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Słowenii. Dziesięć zwycięskich projektów zostanie wybranych do zaprezentowania na planowanych wystawach w Europie.

- Dzięki współpracy z firmą Trane w ramach programu Energy2B nasi studenci będą mieli możliwość zmagania się z rzeczywistymi problemami energetycznymi - powiedział Marcin Janicki, koordynator projektu na Politechnice Łódzkiej.

Projekt Energy2B to inicjatywa skierowana do studentów i zachęcająca ich do przekształcenia idei energetycznych innowacji w rzeczywistość m.in. poprzez zakładanie nowych firm. Infrastruktura projektu opiera się na specjalnie stworzonej platformie internetowej, która umożliwia współzawodnictwo na krajowym i europejskim poziomie. Dziesięć lokalnych konkursów z dziedziny innowacji energetycznych będzie dostępnych na platformie Energy2B w pięciu krajach europejskich (Wielkiej Brytanii, Portugalii, Polsce, Słowenii i Bułgarii).

Równolegle zorganizowane będą dwa konkursy na poziomie europejskim, których celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań energetycznych mających potencjał na uzyskanie funduszy na realizację. Dziesięć najlepszych innowacji energetycznych zostanie zaprezentowanych na krajowych I europejskich wystawach. Projekt Energy2B jest współfinansowany przez Program Ramowy Komisji Europejskiej na rzecz Konkurencyjności i Innowacji - Intelligent Energy Europe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.