PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci sadzili las

  • PAP    30 kwietnia 2012 - 15:13
Studenci sadzili las

W Puszczy Knyszyńskiej zagraniczni i polscy studenci posadzili ok. 2 tys. dwu-trzyletnich sadzonek dębu, by powstał "Las Erasmusa". Akcja ma związek z 25-leciem międzynarodowego programu wymiany studentów - Erasmus.
Drzewa posadzono na terenie leśnictwa Ponikła (Podlaskie) w nadleśnictwie Dojlidy, w trzech miejscach po wyciętym drzewostanie świerkowo-dębowo-sosnowym.

- W akcji uczestniczyło około 50 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Francji, Łotwy, Niemiec, Bułgarii i Polski - poinformował w poniedziałek Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W miejscu sadzenia stanęła tablica na pamiątkę odnowienia lasu przez studentów. Każdy z nich otrzymał od nadleśniczego certyfikat o udziale w akcji.

Jak dodał Krawczyk, w całym kraju na terenie 12 nadleśnictw, które sąsiadują z Krakowem, Warszawą, Wrocławiem, Białymstokiem, Olsztynem, Szczecinem, Poznaniem, Lublinem, Łodzią, Katowicami, Toruniem i Gdańskiem, studenci - uczestniczący w programie Erasmus - posadzą w sumie 25 tys. drzew.

Erasmus to największy program międzynarodowej współpracy między europejskimi uczelniami. Do tej pory prawie 3 mln Europejczyków skorzystało z możliwości odbycia części swoich studiów za granicą.

W Podlaskiem studenci uczestniczący w programie Erasmus wzięli udział w podobnej akcji wiosną ubiegłego roku. Wówczas w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów posadzili czteroletnie świerki na powierzchni 0,5 ha, także na terenie nadleśnictwa Dojlidy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.