Studenci sadzili las

W Puszczy Knyszyńskiej zagraniczni i polscy studenci posadzili ok. 2 tys. dwu-trzyletnich sadzonek dębu, by powstał "Las Erasmusa". Akcja ma związek z 25-leciem międzynarodowego programu wymiany studentów - Erasmus.
Studenci sadzili las

Drzewa posadzono na terenie leśnictwa Ponikła (Podlaskie) w nadleśnictwie Dojlidy, w trzech miejscach po wyciętym drzewostanie świerkowo-dębowo-sosnowym.

- W akcji uczestniczyło około 50 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Francji, Łotwy, Niemiec, Bułgarii i Polski - poinformował w poniedziałek Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W miejscu sadzenia stanęła tablica na pamiątkę odnowienia lasu przez studentów. Każdy z nich otrzymał od nadleśniczego certyfikat o udziale w akcji.

Jak dodał Krawczyk, w całym kraju na terenie 12 nadleśnictw, które sąsiadują z Krakowem, Warszawą, Wrocławiem, Białymstokiem, Olsztynem, Szczecinem, Poznaniem, Lublinem, Łodzią, Katowicami, Toruniem i Gdańskiem, studenci - uczestniczący w programie Erasmus - posadzą w sumie 25 tys. drzew.

Erasmus to największy program międzynarodowej współpracy między europejskimi uczelniami. Do tej pory prawie 3 mln Europejczyków skorzystało z możliwości odbycia części swoich studiów za granicą.

W Podlaskiem studenci uczestniczący w programie Erasmus wzięli udział w podobnej akcji wiosną ubiegłego roku. Wówczas w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów posadzili czteroletnie świerki na powierzchni 0,5 ha, także na terenie nadleśnictwa Dojlidy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE