PARTNER PORTALU
  • BGK

Symboliczne wejście do Wisły

  • GK/um.warszawa.pl    6 lipca 2012 - 10:47
Symboliczne wejście do Wisły

Dziś, 6 lipca, dzięki inicjatywie stowarzyszenia Gaja, realizowanej w partnerstwie z Warszawą, mieszkańcy stolicy mogą poczuć się opiekunami królowej polskich rzek.
Na bulwarze Flotylli Wiślanej (na wysokości Pomnika Saperów) o godz. 14.30 odbędzie się symboliczne powitanie z rzeką.

Wiślane nabrzeża znów tętnią życiem – za sprawą akcji Zaadoptuj rzekę, która już dziś odbędzie się na bulwarze Flotylli Wiślanej. Będą zabawy edukacyjne związane z wodą, zajęcia artystyczne, happeningi oraz gry i zagadki. Motywem przewodnim warsztatów edukacyjnych będzie ryba – łosoś bałtycki, czyli gatunek zagrożony wyginięciem ze względu na zanieczyszczenia rzek i budowę w nich różnego rodzaju zapór.

Całość zakończy o godz. 14.30 „Wielki powrót”, czyli symboliczne wejście do wody. Jest to nawiązanie do ogólnoeuropejskiej inicjatywy, promującej mądre zagospodarowanie wspólnego dobra, którym jest rzeka. Z Wisłą witać będzie się m.in. Michał Olszewski – zastępca prezydenta Warszawy.

Jak dotąd w ramach programu „Zaadoptuj rzekę”, prowadzonego przez Klub Gaja, swoich społecznych opiekunów znalazło już blisko 400 rzek, potoków i jezior. Program był nominowany do tytułu The Best Practice – najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej (2008).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.