PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: Ekologiczne auta dla miejskich jednostek

  • JS    3 kwietnia 2017 - 21:25
Szczecin: Ekologiczne auta dla miejskich jednostek
2 auta będą do dyspozycji ZDiTM, 2 kolejne zostaną przekazane do Wydziału Oświaty UM. (Fot. Shutterstock)

Jeszcze w tym roku flotę miejskich jednostek zasilą 4 ekologiczne auta o napędzie elektrycznym. Zarząd Dróg i Transportu miejskiego ogłosił przetarg na zakup i dostawę fabrycznie nowych pojazdów. Samochody będą dofinansowane z WFOŚiGW.
Pojazdy typu hatchback z homologacją muszą być fabrycznie nowe, z roku 2016 lub 2017. Mają to być auta 5-drzwiowe z 4 lub 5 miejscami, silnikiem w pełni elektrycznym i akumulatorem o pojemności min. 18 kWh.

2 auta będą do dyspozycji ZDiTM, 2 kolejne zostaną przekazane do Wydziału Oświaty UM. Z pojazdów będą korzystali pracownicy z działów, które najwięcej poruszają się po mieście np. sprawdzają infrastrukturę drogową lub czystość. Minimalny zasięg w warunkach jazdy miejskiej, na jednym ładowaniu nie może być niższy niż 150 km.

Przetarg na "Zakup i dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych kompletnych od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych samochodów osobowych o napędzie w 100 % elektrycznym wraz z akumulatorami" powinien rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. Dostawa planowana jest w ciągu 60 dni od podpisania umowy.

Obecnie w podsiadaniu ZDiTM jest 38 aut o średnim wieku 11 lat, z których korzysta 135 pracowników. Koszty eksploatacji floty są dość wysokie. Na same naprawy wydano w zeszłym roku prawie 230 tysięcy złotych, na paliwo około 270 tysięcy. W związku z tym ZDiTM rozważa zawarcie umowy na długoterminowej wynajem aut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.