PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin, samochody elektryczne: Pożyczki z WFOŚiGW na ekologiczne pojazdy

  • MN    8 czerwca 2016 - 11:05
Szczecin, samochody elektryczne: Pożyczki z WFOŚiGW na ekologiczne pojazdy

Przy okazji otwarcia Punktu Obsługi Osób Fizycznych został zaprezentowany elektryczny radiowóz szczecińskiej policji. (fot. WFOŚiGW w Szczecinie)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jako pierwszy w Polsce dofinansuje zakup ekologicznych samochodów, a także rowerów elektrycznych.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że wprowadza do swojej oferty innowacyjne rozwiązanie dla osób fizycznych. To pożyczki na inwestycje z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby. Dzięki oprocentowanym na 2 proc. w skali roku pożyczkom, mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego będą mogli sfinansować zakup m.in. samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych.

Szczeciński Fundusz jest pierwszym w Polsce, który umożliwi zakup ekologicznych samochodów. Dzięki oprocentowanym na 2 proc. w skali roku pożyczkom, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego będą mogli sfinansować zakup m.in. samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych. Prezes WFOŚiGW Jacek Chrzanowski informuje, że dzięki współpracy z miastem, jeszcze w tym roku na szczecińskich ulicach pojawią się stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Czytaj też: Rząd przedstawi plan rozwoju elektromobilności

W ramach programu będzie można także uzyskać dofinansowanie na montaż odnawialnych źródeł energii, kompleksową termomodernizację domów jednorodzinnych, obejmującą m. in. wymianę okien i drzwi czy budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

WFOŚiGW w Szczecinie przypomina także o zorganizowanych trzech edycjach programu Prosument, który pozwala mieszkańcom regionu na montaż instalacji OZE. W ramach trzech naborów do WFOŚiGW w Szczecinie wpłynęło ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie montażu odnawialnych źródeł energii.

Czytaj też: Europejskie gminy wspólnie na drodze ekologicznego rozwoju

Przy okazji otwarcia Punktu Obsługi Osób Fizycznych przy ulicy Partyzantów, które odbyło się we wtorek (7 czerwca) został zaprezentowany elektryczny radiowóz szczecińskiej policji, dofinansowany przez WFOŚiGW w Szczecinie, a także produkowane przez szczecińskie firmy: stacja ładowania oraz rowery elektryczne.

Szczegółowe informacje na temat nowego programu mieszkańcy będą mogli uzyskać w nowo otwartym punkcie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Waldi, 2016-10-03 18:36:21

    super, ale akcja powinna być ogólnopolska - nie jestem gorszy
  • zazdrośnica, mazowieckie, 2016-06-16 16:06:48

    Brawo szczecinianie! >>(7 czerwca) został zaprezentowany elektryczny radiowóz szczecińskiej policji, dofinansowany przez WFOŚiGW w Szczecinie, a także produkowane przez szczecińskie firmy: stacja ładowania oraz rowery elektryczne<<