PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin w programie "Moje miasto bez elektrośmieci"

  • PAP    13 marca 2014 - 18:40
Szczecin w programie "Moje miasto bez elektrośmieci"

Szczecin przystąpił do ogólnopolskiego programu "Moje miasto bez elektrośmieci". Mieszkańcy mogą oddawać je za darmo, a szkoły podstawowe mogą w ramach tej akcji zyskać pomoce dydaktyczne.
Szczecinianie mogą bezpłatnie oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dwóch punktach w mieście, na ul. Ludowej i Pomorskiej - poinformował w czwartek Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

Duży sprzęt, taki jak lodówki czy pralki, zostanie również za darmo odebrany od właścicieli. Żeby skorzystać z usługi trzeba wypełnić formularz na stronie internetowej www.elektrosmieci.pl lub zgłosić się pod numerem telefonu 2222 333 00.

Z programu może skorzystać 55 szczecińskich szkół podstawowych. W zamian za oddane elektrośmieci wydawane będą kupony, które szkoły będą mogły wymienić na pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Celem programu "Moje miasto bez elektrośmieci" jest wsparcie gmin we wdrażaniu zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozbudowa systemu zbierania zużytego sprzętu oraz edukacja w zakresie postępowania z elektrośmieciami.

Elektrośmieci to wszystkie urządzenia działające na prąd lub baterie. Uznawane są za odpady niebezpieczne, które muszą być poddawane procesom odzysku i recyklingu.

Program prowadzi ElektroEko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która została powołana przez największe firmy i organizacje zrzeszające producentów i importerów sprzętu AGD, RTV, IT i oświetlenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.