PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecińscy urzędnicy będą jeździć ekologicznym samochodami

  • JS    6 lipca 2017 - 21:51
Szczecińscy urzędnicy będą jeździć ekologicznym samochodami

Nowe nabytki to auta marki Nissan Leaf. To pojazdy typu hatchback, z akumulatorami o pojemności 30 kWh, w pełni elektronicznym silnikiem, 5-drzwiowe, z z homologacją, fabrycznie nowe. (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Czy można przejechać 100 km za 6 zł? To możliwe! Flotę miejskich jednostek zasiliły właśnie 4 ekologiczne auta o napędzie elektrycznym. Samochody zostały sfinansowane z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Nowe nabytki to auta marki Nissan Leaf. To pojazdy typu hatchback, z akumulatorami o pojemności 30 kWh, w pełni elektronicznym silnikiem, 5-drzwiowe, z z homologacją, fabrycznie nowe.

Dwa zakupione właśnie auta będą do dyspozycji ZDiTM, dwa kolejne zostaną przekazane do Wydziału Oświaty UM. Z pojazdów będą korzystali pracownicy z działów, które najwięcej poruszają się po mieście, np. sprawdzają infrastrukturę drogową lub czystość. Minimalny zasięg w warunkach jazdy miejskiej, na jednym ładowaniu, wynosi ponad 200 km.

W standardzie wyposażenia znajdują się także systemy ABS, EBD, ASR, ESP.

Dostarczający samochody zapewnił 3-letnią gwarancję na powłokę lakierniczą bez limitu kilometrów, 5-letnią gwarancję na bezawaryjne działanie zespołu napędowego z limitem nie mniejszym niż 100 000 kilometrów, 3-letnią gwarancję na pojemność baterii do samochodu bez limitu kilometrów, 12-letnią gwarancję na antykorozyjną perforację nadwozia bez limitu kilometrów oraz 8 lat gwarancji na same baterie.

Dostawcą pojazdów jest firma Polmotor Auto-Serwis SP.J. Cena usługi to 472 tys zł.

Do tej pory w podsiadaniu ZDiTM było 38 aut o średnim wieku 11 lat, z których korzysta 135 pracowników. Koszty eksploatacji floty są dość wysokie. Na same naprawy wydano w zeszłym roku prawie 230 tysięcy złotych, na paliwo około 270 tysięcy. W związku z tym ZDiTM rozważa zawarcie umowy na długoterminowy wynajem aut. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na zakup kolejnych czterech samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.