PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital Psychiatryczny w Świeciu - od dawna oczekiwane inwestycje

  • bad    6 sierpnia 2014 - 20:02
Szpital Psychiatryczny w Świeciu - od dawna oczekiwane inwestycje

Finiszuje kompleksowa, warta 26 milionów złotych modernizacja najstarszej polskiej lecznicy psychiatrycznej, Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Po kapitalnych remontach modernizacyjnych ośmiu budynków placówki i zakupach wyposażenia obecnie trwają prace związane z wymianą szpitalnych sieci energetycznych.
- Zakrojone na szeroką skalę modernizacja i doposażenie wybudowanej w XIX wieku lecznicy to pierwsza od wielu lat tak poważna inwestycja w jej infrastrukturę - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Rozpoczęła się budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku

Kapitalne remonty oraz przebudowy i rozbudowy budynków w których mieści się dziesięć szpitalnych oddziałów, a także gabinety diagnostyczne i pomieszczenia administracyjne zostały już zakończone. W gruntownie odnowionych i dostosowanych funkcjonalnie pawilonach działają między innymi oddział przyjęć, przychodnia i szpitalna apteka, laboratorium i pracownie diagnostyczne, a także oddziały, w tym psychiatrii ogólnej oraz detoksykacji i terapii uzależnień.

Ponieważ kompleks lecznicy ma status zabytku, wiernie odrestaurowano dziewiętnastowieczne elewacje. Placówka otrzymała też nową karetkę przewozową, nowe wyposażenie i nowe przyłącza wody pitnej z rezerwowym ujęciem. Wymieniono też znaczną część szpitalnych instalacji wewnętrznych: elektryczną i teletechniczną, wentylacyjną i grzewczą oraz wodno-kanalizacyjną.

Czytaj też: Kujawsko-pomorskie urzędy już wkrótce w sieci

Obecnie trwają zaawansowane prace modernizacyjne sieci energetycznej. Ich zakończenie zaplanowano na październik.

Modernizacja Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu to część realizowanego przez samorządową spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne naszego medycznego pakietu stulecia, czyli programu dzięki któremu najważniejsze specjalistyczne szpitale regionu równają do standardu infrastrukturalnego obowiązującego w podobnych placówkach rozwiniętych krajów Europy. Jego realizację umożliwia długoterminowy kredyt Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.