PARTNER PORTALU
 • BGK

Szyszko przedstawił plany Ministerstwa Środowiska. Co będzie priorytetem?

 • Parlamentarny.pl (AT)    29 grudnia 2015 - 12:06
Szyszko przedstawił plany Ministerstwa Środowiska. Co będzie priorytetem?

- Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu - powiedział Szyszko (fot.mos.gov.pl)

- Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój - powiedział minister środowiska Jan Szyszko podczas konferencji prasowej, na której przedstawił plany swojego resortu na najbliższe lata.
Priorytety ministra w obszarze środowiska są zbieżne z programem Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie.

- Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój. Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki – powiedział minister Szyszko podczas konferencji prasowej.

Minister podziękował także Polakom za zebranie 3 milionów podpisów w obronie polskich lasów i ziemi. W tym kontekście poinformował, że trwają prace legislacyjne, których celem jest ochrona ziemi leśnej przed niekontrolowaną wyprzedażą, tak aby nadal służyła ona polskiemu społeczeństwu.

Szyszko wskazał także na wagę edukacji ekologicznej. Zapowiedział ponadto, że kierowany przez niego urząd będzie dążył do tworzenia jasnego, przejrzystego prawa środowiskowego.

W trakcie konferencji minister podsumował także wyniki 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21). Przypomniał, że Polska pojechała na szczyt jako kraj ogromnego dorobku w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Zawarte w Paryżu porozumienie okazało się sukcesem, a dzięki staraniom polskiej delegacji udało się do niego włączyć m.in. zapisy dotyczące pochłaniania CO2 przez lasy.

Zobacz szczegóły programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (4)

 • Stow. Wspólne Dobro, 2016-01-15 13:17:23

  Sprwę elektrowni wiatrowych Minister Środowiska może rozwiązać jednym ruchem wprowadzając do normy z 2007r zapis,że dla elektrowni wiatrowych ze względu na uciążliwości hałasu dla zabudowy zagrodowej ustala normę hałasu na poziomie 30dB oraz że ze względu na niedoskonałość ( ograniczoność normy stos...owalność normy do hałasu którego żródło jest do 30 m nad ziemią) normy obliczenia hałasu w środowisku ISO PN 9613-2 stosować do obliczenia hałasu od elektrowni wiatrowych współczynnik pochłaniania gruntu G=0. To załatwi sprawę inwestorom którzy są w trakcie przygotowania raportu oddziaływania, natomiast dla którzy mają już decyzje środowiskowe i mpzp i starają się o pozwolenie na budowę elektrowni wiatrowych trzeba jak najszybciej ustalić normę odległościową minimum 3km. Jak wskazują obecne badania negatywne oddziaływanie od dużych 2-3MW elektrowni wiatrowych skupionych w farmy wiatrowe oddziaływanie negatywne na zdrowie ludzi sięga nawet 10km.  rozwiń
 • DZIKI KRAJ ?, 2016-01-06 13:45:17

  Do czy DAMY RADĘ?: ludzie mają już dość walki z Wójtami i inwestorami obiektów uciążliwych.
 • czy DAMY RADĘ?, 2016-01-06 13:40:59

  Do KIEDY ?: TAK,na wioskach już śmierdzi okropnie, a będzie coraz gorzej.