PARTNER PORTALU
 • BGK

Tchórzewski: Wejście w życie ustawy o OZE może zostać odroczone

 • PAP/AT    9 grudnia 2015 - 17:38
Tchórzewski: Wejście w życie ustawy o OZE może zostać odroczone
W założeniu system aukcyjny stworzy stabilne warunki dla rozwoju sektora OZE (fot.pixabay.com)

- Wejście w życie części ustawy o odnawialnych źródłach energii może zostać odroczone do połowy przyszłego roku - powiedział dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Chodzi o rozdział czwarty ustawy o OZE i zapisy dotyczące systemu aukcji. Rozdział ten miał wejść w życie od 1 stycznia 2016 r.

System polega na tym, że rząd zamawia określoną ilość energii odnawialnej. Jej wytwórcy przystępują do aukcji, którą wygrywa ten, kto zaoferuje najkorzystniejsze warunki. W założeniu system aukcyjny stworzy stabilne warunki dla rozwoju sektora OZE, bo projekty wybierane w systemie aukcyjnym przez 15 lat będą miały zapewnione wsparcie.

Jak wyjaśnił Tchórzewski, pojawiły się jednak sygnały, że w niektórych dziedzinach OZE mogą nastąpić bankructwa czy upadłości. "Trzeba tę sprawę zbadać. Nie wiem, czy to jest prawda, ale jeśli są zagrożenia - lepiej się powstrzymać niż później mieć urwanie głowy" - powiedział minister, który w środę uczestniczył w posiedzeniu sejmowej komisji energii.

Część zapisów ustawy o OZE weszła w życie na początku maja br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ADG, 2016-01-07 19:55:45

  MAM PROPOZYCJĘ , PROSZE UJĄĆ W uSTAWIE I TO SZYBKO ,ŻE ZA KAŻDE SCIETE DRZEWO - BEZ WZGLĘDU CZY JEST TO DRZEWO OWOCOWE CZY INNE ,ORAZ KRZEWY , KAZDY KTO JE ZNISZCZY , CZY ZETNIE PŁACI 500 ZŁ.TAK JAK TO BYŁO W POPRZEDNIM OKRESIE SPOŁECZNO POLITYCZNYM Nie ma innego wyjścia , indolent. inaczej tego ... nie zrozumie, o ile go potraktujesz po portfelu. Nie ma innego wyjścia .Nadal tną równo- marszałkowie , wojewodowie , prezydenci , wójtowie , ciecie i młodociani. Nie ma innego wyjścia.ADG  rozwiń
 • Aukcje, 2015-12-15 16:43:39

  Kiedy oni przestana brac pienjadze pod stolami? Kiedy spoleczenstwo przestanie placic za nie wykonane zobowjazania (podwyzszone sztucznie rachunki za energie)? Kiedy zorganizuja AUKCJE na ktore czekaja inwestorzy? Juz pare lat wszyscy dokonczenia ustawy OZE z Aukcjami!!!!!! SKANDAL powyzucac wsz...ystkich ktorzy ta sprawe latami przecjagaja,chyba juz sie nachapali pod stolami.Przedsiebiorstwa weglowe tez juz sie wsstarczajaco wzbogacili juz niech przestana innych przeplacac aby na rynku dalej zadzili.  rozwiń
 • zainteresowana, 2015-12-15 16:31:50

  proponuje zglosic nieprawidlosci czyli przecjaganie terminow do Trybunalu Strasburskiego aby sie z przekrantaczami porozliczanoi aby spoleczenstwo nie placilo za ich lekcowazenie przepisow kar SKANDAL.