PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń, MPO: edukacja na wysypisku

  • pt    24 marca 2015 - 08:17
Toruń, MPO: edukacja na wysypisku
Toruńskie MPO będzie edukowało ekologicznie na byłym wysypisku - fot. torun.pl

Toruńskie MPO zbuduje Centrum Edukacji Ekologicznej EcoKid, którego głównym punktem będzie ścieżka ekologiczna na zrekultywowane składowisko odpadów.
W Toruniu powstanie multimedialne Centrum Edukacji Ekologicznej EcoKid. Tworzy je Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. W ramach projektu utworzona zostanie m.in. ścieżka ekologiczna na zrekultywowane składowisko odpadów.

- W ramach projektu powstanie ścieżka ekologiczna na zrekultywowane składowisko. Wzdłuż ścieżki o długości ok. 2 kilometrów ustawione będą tablice edukacyjne i gry plenerowe. Ich treść dotyczyć będzie m.in. funkcjonowania ZUOK i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, rozkładu odpadów w czasie, pozyskiwania biogazu.

Ze zrekultywowanego składowiska, wzdłuż którego będzie prowadzić największy fragment ścieżki, jest doskonały widok na cały ZUOK, stację przeładunkową budowanej w Bydgoszczy spalarni i funkcjonujące obecnie składowisko – mówi prezes MPO Piotr Rozwadowski.

W ramach projektu powstanie film w technologii 3D przedstawiający pracę ZUOK, zakupione będą filmy i gry multimedialne przeznaczone do indywidualnej pracy z tabletem oraz gra na urządzenia mobilne do pobierania ze strony internetowej MPO.

Zajęcia w Centrum będą prowadzone na podstawie autorskich programów i scenariuszy, napisanych i przygotowanych przez pracowników MPO.

- Zakładamy naukę przez zabawę i działanie, w formie warsztatów i zajęć praktycznych. Edukacja będzie wspomagana nagranymi i przygotowanymi na potrzeby Centrum filmami, grami, programami, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu multimedialnego – mówi dyrektor MPO.

Projekt „Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania EcoKid” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.