PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa krakowski Festiwal Recyklingu

  • KB    19 czerwca 2010 - 08:01
Trwa krakowski Festiwal Recyklingu

W weekend, od 18 do 20 czerwca, na krakowskich Błoniach, na wysokości Parku Jordana odbywa się ósma edycja Festiwalu Recyklingu. Podczas miejskiej imprezy będzie można wymienić odpady na sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.
W dniach 18 – 20 czerwca na krakowskich Błoniach odbędzie się ósma edycja Festiwalu Recyklingu. Tradycyjnie, podczas miejskiej imprezy będzie można wymienić odpady na sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.

- Wystarczy przynieść 20 opakowań szklanych, 30 puszek aluminiowych lub 20 kg makulatury. Upominki będą czekać na tych, którzy przyniosą 30 butelek PET lub 40 zużytych baterii – wymienia Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska krakowskiego urzędu miasta.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. W zamian można otrzymać energooszczędną żarówkę.

Zbiórka surowców wtórnych będzie trwać jeszcze w sobotę i niedzielę (19 - 20 czerwca) w godzinach od 11.00 do 16.00 lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków. Dla zmotoryzowanych zarezerwowano miejsca postojowe od strony alei 3 Maja.

Szczegółowy program VIII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu dostępny jest na stronie www.krakow.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.