PARTNER PORTALU
  • BGK

Udana akcja sprzątania Rospudy

  • PAP    28 kwietnia 2013 - 09:03
Udana akcja sprzątania Rospudy

Młodzież, strażacy, więźniowie i przedstawiciele firm turystycznych wzięli w sobotę udział w akcji sprzątania rzeki Rospudy na odcinku 15 km. Zebrano mniej śmieci niż zwykle.
Akcję zorganizowała jedna z prywatnych firm turystycznych oraz Urząd Gminy Raczki, który zakupił rękawice, worki i chwytaki do śmieci. Z kolei przedsiębiorca Marcin Sidor użyczył kajaków i sprzętu niezbędnego do wyławiania śmieci z koryta rzeki.

Jak poinformowali organizatorzy akcji, wzięło w niej udział blisko 50 osób. Udało się zebrać ok. pół kontenera śmieci.

"Organizujemy tę akcję od czterech lat. Wtedy śmieci było bardzo dużo. Teraz jest ich mniej, bo oczyszczamy rzekę regularnie. Musimy oczyścić Rospudę przed sezonem, jeśli chcemy przyjmować tutaj turystów" - powiedział Marcin Sidor. Dodał, że sama Rospuda pomogła w tym roku w sprzątaniu. W kwietniu rzeka mocno rozlała się po okolicznych łąkach i polach i "wyrzuciła" wiele śmieci wokół siebie. To - według Sidora - ułatwiło ich zbieranie.

Spływy kajakowe szlakami Suwalszczyzny są od kilku lat bardzo popularne. Stało się tak po nagłośnieniu informacji, że doliną Rospudy ma przebiegać obwodnica Augustowa.

Od momentu jak tysiące turystów zaczęło pływać rzeką Rospudą, rzeka stała się mocno zanieczyszczona śmieciami. Samorządy i miłośnicy Rospudy zaczęli walczyć o ochronę Rospudy i pozostałych szlaków Suwalszczyzny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: