PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja na remonty i solary w Tarnowie

  • AW    3 stycznia 2011 - 10:46

Na ponad 3,8 mln. złotych unijnego dofinansowania opiewa umowa jaką podpisano w Sylwestra w tarnowskim magistracie. To kolejna dotacja z UE, po którą sięga to miasto.
Pieniadze z UE zostaną przeznaczone na remont budynków użyteczności publicznej i poprawę ich efektywności energetycznej.
 
Zarząd Województwa zadecydował, że obiekty Muzeum Okręgowego w Tarnowie zostaną zmodernizowane, a budynek w Parku Strzeleckim - wyremontowany z przeznaczeniem na siedzibę Galerii Miejskiej.

- Umowy dotyczące podjętych decyzji będą podpisane na początku 2011 roku – podkreślił Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego obecny na podpisaniu umowy.

Samorząd Tarnowa w ramach przyznanych funduszy będzie docieplał i wymieniał przestarzałe instalacje grzewcze w placówkach użyteczności publicznej.  I tak gruntowny remont czeka tarnowski dom dziecka, dwa domy opieki społecznej oraz cztery żłobki. We wszystkich tych budynkach zainstalowane zostaną 182 kolektory słoneczne. Jednocześnie wbudowane zostaną specjalne instalacje służące do przygotowania ciepłej wody w oparciu o system solarny.

Efekt - zmniejszenie emisji zanieczyszczeń  oraz ograniczenie koszty ogrzewania budynków. Część środków zostanie także przeznaczonych na docieplenie ścian i dachów, wykonanie elewacji budynku oraz wymianę drzwi i okien. Inwestycja kosztować będzie w sumie prawie 8 mln zł, z czego ponad 3 mln 800 tys. zł stanowić będzie dotacja unijna. Prace mają zakończyć się w 2012 r.

Czytaj też

Rekordowe kwoty Tarnowa

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.