PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja w Strzegowie. Zaroi się od solarów

  • AW    17 lipca 2014 - 09:17
Unijna dotacja w Strzegowie. Zaroi się od solarów

Czystsze powietrze, wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii oraz poprawa stanu środowiska naturalnego to założenia inwestycji, która decyzją zarządu województwa otrzymała unijną dotację ponad 4,5 mln zł.
Dla mieszkańców gminy Strzegowo, objętych projektem to także zmniejszenie kosztów utrzymania budynków mieszkalnych.

Jak podaje Mazowiecki Urząd Marszałkowski, dzięki środkom z UE zakupionych i zamontowanych zostanie w sumie 85 zestawów solarnych. Aż 77 z nich zostanie zainstalowanych na domach mieszkalnych, a 8 zestawów na budynkach użyteczności publicznej. Skorzystają na tym głównie placówki oświatowe w Strzegowie, Niedzborzu, Dąbrowie, a także m.in. Centrum Kulturowo-Historyczne, Dom Twórczości Regionalnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie.

W ramach tej inwestycji drogi gminne, przejścia dla pieszych, okolice boisk, ale też kościołów i cmentarzy zostaną oświetlone przy użyciu odnawialnych źródeł energii - solarnej i wiatrowej. Będzie to możliwe dzięki zakupie i montażu 207 lamp hybrydowych. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z dwiema parafiami św. Anny w Strzegowie oraz św. Mikołaja w Niedzborzu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.