PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy sprzątają jeziora

  • PAP    13 maja 2011 - 11:25
Urzędnicy sprzątają jeziora

Młodzież, członkowie organizacji turystycznych, pracownicy gmin rozpoczęli sprzątanie rzeki Rospudy oraz kilku jezior na Suwalszczyźnie.
Akcja potrwa dwa dni – poinformowała Anna Kosińska ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka. W akcji weźmie udział ok. 100 uczniów szkół z Filipowa i Jeleniewa oraz kilkudziesięciu pracowników organizacji turystycznych, Suwalskiego Parku Krajobrazowego i urzędników.

Przez dwa dni mają posprzątać ok. 5 km brzegu rzeki Rospuda oraz brzegi jezior: Hańcza, Szurpiły i Długie, a także ścieżkę poznawczą „Na Górę Zamkową”.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” wyposażyło uczestników akcji w rękawice, worki na śmiecie i sprzęt do sprzątania.

„Chcemy posprzątać najpiękniejsze zakątki naszego regionu przed sezonem turystycznym. Chcemy zadbać o miejsca, gdzie będą przebywali turyści, ale także my sami będziemy z nich korzystać” – powiedziała Kosińska.

Rzeka Rospuda oraz jeziora Hańcza i Szurpiły to jedne z najbardziej obleganych miejsc w czasie lata przez turystów. Szczególnie zanieczyszczona jest rzeka Rospuda, którą od kilku lat odwiedza wielu turystów. Jej popularność to uboczny efekt konfliktu ws. budowy przez Dolinę Rospudy obwodnicy Augustowa.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.